Palīdzēsim Dāvim!

Publicēts: 28.11.2014
Dāvis ir brīnišķīgs 9 gadus vecs puisītis, kurš līdz šī gada maijam baudīja bezrūpīgu bērnību, mācoties skolā, spēlējot šahu, dauzoties ar draugiem un auklējot mazo 3 gadus veco māsiņu. Šī gada maijā viņam strauji pasliktinājās veselība, kā rezultātā Dāvis kopš tā brīža atrodas Bērnu slimnīcas Ķirurģijas nodaļā. Viņam ir diagnosticēta reta saslimšana, mūsu ārsti ir darījuši visu iespējamo un šobrīd vairs nav viņu spēkos puikam palīdzēt. Vienīgā iespēja glābt Dāvja dzīvību ir doties uz Filadelfijas Bērnu slimnīcu, taču valsts Dāvja ģimenei ir atteikusi finansējumu 300 100 eiro apmērā. Mēs apzināmies, ka nepieciešamā summa ir liela, taču bērna dzīvībai nav cenas, tāpēc ceram uz līdzcilvēku atsaucību un cilvēcību, un aicinām ikvienu ziedot Dāvim - 9 gadus jaunā puikas veselība un dzīvība šobrīd ir atkarīga no mūsu palīdzības!


Ziedošanas iespējas : 9000 6681 - zvanot, tiek ziedots 1.42 eiro
Pārskaitot uz BSF bankas kontiem ar atzīmi Dāvim :
AS SEB banka, Bankas kods: UNLALV2X, Konta nr. LV84UNLA0050012160326
AS Swedbank, Bankas kods: HABALV22, Konta nr.LV02HABA0551000377020
Lasīt vairāk

Pabeigts Bērnu slimnīcas Hematoonkoloģijas nodaļas jauno telpu rekonstrukcijas tehniskais projekts un izsludināts konkurss par būvdarbu veikšanu.

Publicēts: 03.11.2014
2012. gada oktobrī Bērnu slimnīcas fonds kopā ar domubiedriem, uzsāka labdarības akciju Saulainas dienas ar mērķi piesaistīt nepieciešamos līdzekļus Bērnu slimnīcas Hematoonkoloģijas nodaļas rekonstrukcijai. Labdarības akcija noslēdzās šī gada 16. aprīlī, lielāko ieguldījumu sniedza ziedotāji, pusotra gada laikā ziedojot 785 053,14 eiro, savukārt valsts nodaļas rekonstrukcijai, ERAF projekta ietvaros, piešķīra 324 021 eiro!

Jaunās Hematoonkoloģijas nodaļas telpas atradīsies Bērnu slimnīcas vēsturiskā korpusā, kurā ir trīs stāvi un pagraba stāvs. Pirmo stāvu, kas ir lielāks nekā 800 m2, plānots rekonstruēt līdz 2015. gada septembrim. Nodaļā būs divpadsmit palātas, no kurām trīs intensīvās terapijas palātas ar īpaši izbūvētu ventilāciju, kā arī atpūtas telpa gan bērniem, gan vecākiem. Nodaļas palātas ir paredzētas ne vairāk kā diviem pacientiem un katrai no tām ir savs sanitārais mezgls.

Ceram, ka pacienti jaunajās telpās atgūs ne tikai veselību, bet jutīsies arī ērti.

Sirsnīgs paldies visiem ziedotājiem un atbalstītājiem par ieguldījumu Bērnu slimnīcas Hematoonkoloģijas nodaļas rekonstrukcijā!


 

 

Lasīt vairāk

Latvijā ieviesta jauna skoliozes operācijas metode bērniem

Publicēts: 30.10.2014
Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas ārstu komanda, sadarbībā ar Igaunijas kolēģiem pirmo reizi Latvijā veikusi komplicētas skoliozes operāciju, izmantojot augošā implanta sistēmu sešus gadus vecai meitenītei.

Skolioze ir  mugurkaula izliekums uz sāniem, kuru pavada skriemeļu rotācija, kas neiztaisnojas, mainot ķermeņa pozu. Šī slimība skar 3 līdz 4 bērnus no 1000, savukārt 15% no viņiem slimība progresē. Šī operācija, izmantojot augošā implanta sistēmu, ir būtisks solis mugurkaulu ķirurģijā, jo paver iespējas palīdzēt salīdzinoši jauniem bērniem, kuriem vērojama progresējoša mugura deformācija. Ar šis jaunās operācijas palīdzību mums izdodas ne tikai nokoriģēt mugurkaula izliekumu un to stabilizēt, bet arī mugurkaulam ir iespējas dabīgi augt līdz ar bērnu.
Lasīt vairāk

Bērnu slimnīca apbalvo izcilniekus

Publicēts: 13.10.2014
Atzīmējot 115. dzimšanas dienu, Bērnu slimnīcā 11.oktobrī tika pasniegtas trīs Andreja Priedkalna balvas, deviņas Atzinības balvas „Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas goda zīme” un deviņi Atzinības raksti.

Pirmā A.Priedkalna balva par ieguldījumu bērnu paliatīvās aprūpes attīstībā Bērnu slimnīcā un Latvijā, tika pasniegta Bērnu paliatīvās aprūpes dienesta vadītājai Andai Jansonei. Pateicoties viņas iniciatīvai, 1998. gadā Bērnu slimnīcā tika izveidota pirmā bērnu paliatīvās aprūpes komanda Latvijā. Īstenojusi telemedicīnas ideju dzīvē. Gadiem ilgi spējusi piesaistīt resursus bērnu paliatīvās aprūpes pakalpojumu nodrošināšanai mājās.Lasīt vairāk

Bērnu slimnīca saņem ārstniecības iestāžu Kvalitātes balvu divās nominācijās

Publicēts: 03.10.2014
Bērnu slimnīca saņēma ārstniecības iestāžu Kvalitātes balvu divās nominācijās "Internā profila nodaļa" un "Ķirurģiskā profila nodaļa"

Kopumā balvas tika pasniegtas piecās nominācijās - "Internā profila nodaļa", "Ķirurģiskā profila nodaļa", "Dzemdību nodaļa", "Psihiatriskā profila nodaļa" un "Veselības centrs".

Nominācijā "Dzemdību nodaļa" balvu saņēma Rīgas Dzemdību nams, bet nominācijā "Psihiatriskā profila nodaļa" balvu saņēma bērnu psihoneiroloģiskā slimnīca "Ainaži".

Tikmēr nominācijā "Veselības centrs" Kvalitātes balvu saņēma "iVF Riga" vadītā ginekoloģijas un neauglības ārstēšanas klīnika.Latvijas Veselības ekonomikas asociācijas valdes priekšsēdētāja Daiga Behmane norādīja, ka šādas balvas pasniegšana Latvijā ir unikāla, jo veselības aprūpes iestādes brīvprātīgi piesakās atklāti runāt par kvalitāti savā organizācijā, dalīties pieredzē ar citām organizācijām un atklāt kvalitātes sistēmu ārējam novērtējumam. Vienlaikus tās apzinās, ka jebkura sistēma ir pārveidojama un kvalitātes vadība ir nepārtraukts pilnveidošanas process.

"Veselības iestādes, kas piesakās Kvalitātes balvai, apliecina, ka ir ieinteresētas kvalitātes uzlabošanā," piebilda Behmane.

Šogad savu kvalitātes sistēmu vērtēšanu pieteikušas vairākas ārstniecības iestādes, piemēram, Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca, Rīgas Dzemdību nams, Rīgas 1.slimnīca, Bērnu psihoneiroloģiskā slimnīca, SIA "Rīgas veselības centrs" un citas.

Kā ziņots, ārstniecības iestāžu Kvalitātes balvas ir iniciatīva, kuras nolūks ir veicināt izpratni par kvalitātes nozīmi ārstniecības iestāžu darbā.

Šogad šis pasākums notika otro reizi.

Balvas tiek pasniegtas tām ārstniecības iestādēm, kuru darbība tiek vērtēta pēc starptautiski atzītiem veselības aprūpes organizāciju kvalitātes vadības sistēmas kritērijiem. To darbība tiek novērtēta piecās jomās - vadības procesi un atbildība, darbinieku kompetence, pacientiem un darbiniekiem droša vide, pacientu klīniskā aprūpe, kvalitātes un drošības pilnveidošana.

 

Lasīt vairāk

© Bērnu klīniskā univeristātes slimnīca