Vairāk kā 50% no Bērnu slimnīcas NMPON pacientiem palīdzību būtu varējuši saņemt pie ģimenes ārsta.

Publicēts: 13.04.2015
Pēc mūsu apkopotajiem statistikas datiem vairāk kā 50% no Bērnu slimnīcas NMPON pacientiem palīdzību būtu varējuši saņemt pie ģimenes ārsta.

Atgādinām, ka uz Bērnu slimnīcas neatliekamās medicīniskās palīdzības nodaļu jādodas gadījumos, ja bērns pēkšņi saslimis/satraumējies un ir nepieciešama steidzama veselības vai dzīvības saglabāšana.

Citos gadījumos palīdzību iespējams saņemt pie sava ģimenes ārsta vai zvanot pa konsultatīvo tālruni- 66016001, kā arī pie dežūrārstiem savāpilsētā- http://www.vmnvd.gov.lv/

Ja tomēr esat ieradušies slimnīcas neatliekamās palīdzības nodaļā- jārēķinās, ka gaidīšanas laiks būs atkarīgs no palīdzības saņemšanas steidzamības jeb pēc principa- pacients ar smagāku veselības stāvokli palīdzību saņems pirmais.

Veselības stāvokli uzrauga un izvērtē ārsta palīgs. Ja nepieciešams- gaidīšanas laikā tas tiek darīts atkārtoti un gaidīšanas prioritāte var tikt mainīta- ziņojiet, ja bērna veselības stāvoklis pasliktinās!
Turklāt, atgādinām, ka gadījumos, kad ģimenes ārsts rekomendē Bērnu slimnīcas speciālista konsultāciju, bet pie speciālista ir rinda- ir iespējams pierakstīties pie tiešās pieejamības pediatra vai ķirurga, kurš izvērtēs bērna veselības stāvokli un iespējamo steidzamību saņemt konkrēta speciālista konsultāciju.

LAI PIERAKSTĪTOS- ZVANI 8866 vai RAKSTI UZ poliklinika@bkus.lv (norādot bērna datus, speciālistu, vēlamo laiku un kontakttālruni).

 

Lasīt vairāk

Slimnīcas gada pārskats par 2014.gadu

Publicēts: 13.04.2015
Bērnu slimnīcai 2014. gads, kas tika izsludināts kā Kvalitātes gads- aizritējis slimnīcas attīstības un t.sk. ambulatoro pakalpojumu attīstības gaisotnē, turpinot uzsāktās reformas. Tas prasījis aktīvu darbu pie slimnīcas budžeta plānošanas un kontroles, organizatoriskās struktūras pilnveidošanas un infrastruktūras attīstības, kā arī pacientu plūsmas organizēšanas.

Par slimnīcas 2014. gada mērķu izpildi, darbības rādītājiem, sasniegumiem pacientu drošības un kvalitātes sistēmu uzlabošanā lasi gada pārskatā par 2014. gadu- http://ej.uz/gadaparskats
Esam lepni par saņemto Latvijas ārstniecības iestāžu kvalitātes balvu, kas jau no janvāra mēneša mūs priecēs visa gada garumā.
Par jaunām uzvarām bērnu veselības un labklājības labā!

Lasīt vairāk

Biedrība Dr. Klauns atklāj starptautisku konferenci

Publicēts: 13.04.2015
No 13. -15. aprīlim biedrība Dr.Klauns Rīgā organizē starptautisku konferenci "Every day work and competences of Medical Clown" - praktiskus seminārus saviem kolēģiem Dakteriem Klauniem no Eiropas un Izraēlas. Tajā kā vieslektori piedalīsies vairāki šīs jomas profesionāļi, kuru pieredze saistās ar Dakteru Klaunu kustības īstenošanu savās mītnes zemēs, kā arī ārsti, kas ilgstoši sadarbojas ar Dr.Klauniem, dažādās medicīnas nozarēs.

13.aprīlī Bērnu slimnīcas telpās, Ārstu mājas 5. stāva auditorijā notiks konferences atklāšana un dienas turpmākā programma ir veltīta Dakteru Klaunu darba slimnīcā pamatu apskatam, tajā skaitā tiks prezentētas citu valstu Dakteru Klaunu organizāciju darba apskati, kā arī lekcijas, kurās Izraēlas un Francijas slimnīcu ārsti prezentēs Dakteru Klaunu darba pieredzi pediatrijas un intensīvas terapijas nodaļās.

Konferencē plānots aprspriest aizvien pieaugošo Dakteru Klaunu medicīnas aprūpes jomā visā pasaulē, apskatīt citu valstu pieredzes, praktiskos risinājumus un veiktos pētījumus u.c. tēmas. 
 

Starptautiskajā seminārā "Every day work and competences of Medical Clown", piedalās dalībnieki no Latvijas, Izraēlas, Francijas, Itālijas, Vācijas, Portugāles un Krievijas.

Lasīt vairāk

Pielietojot jauno tehnoloģiju, plaušu artērijas vārstulis bērnam implantēts bez ķirurģiskas iejaukšanās

Publicēts: 10.04.2015
Pirmo reizi Latvijā Bērnu slimnīcas kardioķirurgi 15 gadus vecai meitenei ar kombinētu sirdskaiti veikuši sarežģītu transvazālu sirds operāciju – plaušu artērijas vārstuļa implantāciju. Līdz šim līdzīgas operācijas veiktas, atverot krūškurvi un pieslēdzot pacientu mākslīgai asinsritei

 

Pielietojot šo jauno tehnoloģiju, plaušu artērijas vārstulis bērnam implantēts caur kājas vēnu, bez ķirurģiskas iejaukšanās. Meitene pēc veiktās manipulācijas jūtās ļoti labi un jau trešajā dienā pēc operācijas izrakstīta mājās. Pēc sarežģītās ķirurģiskās operācijas, kas šādos gadījumos tikusi pielietota iepriekš - ārstēšanās slimnīca parasti ilgtu apmēram divas nedēļas, no kurām vairākas dienas būtu jāpavada intensīvās terapijas nodaļā. Turklāt atvērta tipa operācija paredzētu asins zudumu - tāpēc būtu nepieciešama asins pārliešana, no kā šajā gadījumā varēja izvairīties.

 

Vidēji ik gadu Bērnu slimnīcā bērniem ar dažādām sirdskaitēm tiek veiktas aptuveni divsimts operācijas, no kurām simts ir atvērtas sirds operācijas, taču tikpat minimāli invazīvas - bez ķirurģiskas iejaukšanās. Šobrīd Eiropā un pasaulē strauji attīstās minimāli invazīva vārstuļu implantācija un tā ir ļoti būtiska tehnoloģija modernajā bērnu kardioloģijā, īpaši gadījumos, kad iepriekš jau veiktas sarežģītas iedzimtu sirdskaišu primāras ķirurģiskas korekcijas, uzsvēra Bērnu kardioloģijas un kardioķirurģijas klīnikas vadītājs Valts Ozoliņš.

  Lasīt vairāk

Konsultācija pie bērnu alergologa pieejama jau nākamnedēļ!

Publicēts: 08.04.2015
Drīz sāksies aktīvais ziedēšanas laiks!

Tuvākās nedēļas laikā kopējā putekšņu koncentrācija pieaugs, vītola putekšņi sasniegs vidējās koncentrācijas robežu, alkšņa putekšņi saglabāsies līdzīgā līmenī (atsevišķās dienās iespējama augsta koncentrācija). Iespējami atsevišķi bērza putekšņi.

Tiem, kam ir alerģija uz ziedputekšņiem, pārējā laikā ilgstoši var saglabāties alerģija uz radniecīgiem produktiem – āboliem, selerijām, kas pēc savas uzbūves ir līdzīgi ziedputekšņiem.

Simptomi var būt kā alerģisks, hornisks vai atopisks dermatīts, ādas iekaisums, tūska, nātrene, slikta dūša, vemšana, caureja, apgrūtināta elpošana, klepus, pie īpaši smagām reakcijām var būt pat samaņas zudums.

Jo agrāk tiks diagnosticēta alerģija un nozīmēta tās ārstēšana, jo ātrāk varēsit sajust pilnvērtīgu
dzīvi.

Efektīvākais alerģijas ārstēšanas paņēmiens – alergēnu specifiskā imūnterapija, izvairīšanāsno alergēniem un pretalerģijas medikamentu lietošana.

Ja nepieciešama konsultācija pie bērnu alergologa, Gaiļezera novietnē (Juglas ielā 20) valsts apmaksātas vietas pieejamas jau sākot no 17. aprīļa!

Lai pierakstītos zvani 8866, +37167064461 vai raksti uz poliklinika@bkus.lv (norādi bērna vārdu, uzvārdu, dzimšanas datus, speciālistu un vēlamo pieņemšanas laiku).

Neaizmirsti par personu apliecinošiem dokumentiem un ģimenes ārsta nosūtījumu.Lasīt vairāk

© Bērnu klīniskā univeristātes slimnīca