BKUS piedalās starptautiskā medicīnas tūrisma izstādē un konferencē “MTEC.Kiev”

Publicēts: 01.10.2015
Šodien noslēdzas  lielākā  Kijevas starptautiskā medicīnas tūrisma izstāde un konference “MTEC.Kiev”, kurā piedalījās vadošo klīniku alianses Baltic Care biedri: VSIA “Bērnu klīniskā universitātes slimnīca ”, ORTO un Veselības centrs 4.  Lai uzzinātu par ārstniecības iespējām Latvijā, izstādes apmeklētāji tika iepazīstināti ar Latvijas klīnikās pieejamajiem medicīniskajiem  pakalpojumiem, speciālistiem un  jaunākajām ārstniecības  metodēm.  Paralēli izstādei divu dienu garumā norisinājās III. Starptautiskā konference, kuras pirmā diena tika veltīta medicīnas tūrisma aktualitātēm – svarīgākie jautājumi tirgus attīstībai uz NVS valstīm un citām krieviski runājošām valstīm. Savukārt, otrā izstādes diena tika veltīta specializētām sesijām ārstniecības personām.


Lasīt vairāk

BKUS pagājušā gada peļņa tiks novirzīta Hematoonkoloģijas nodaļas medicīnas iekārtu iegādei

Publicēts: 22.09.2015
 Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas pagājušā gada peļņa tiks novirzīta Hematoonkoloģijas nodaļas darbības nodrošināšanai nepieciešamajā 24. korpusa rekonstrukcijā. Par to šodien lēma Ministru kabinets.

24. korpusa rekonstrukcija tika uzsākta šī gada pavasarī, un to plānots realizēt trīs kārtās. Pateicoties sabiedrības atbalstam, saziedojot EUR 785 053,14 Bērnu slimnīcas fonda organizētajā akcijā, kā arī Eiropas reģionālā atbalsta fonda (ERAF) piešķirtajiem un BKUS novirzītajiem līdzekļiem, finansējums pirmo divu kārtu realizēšanai ir pietiekams. Lai pacienti varētu pilnvērtīgi izmantot jaunās telpas, BKUS lūdza valdību atbalstīt ieceri 2014. gada auditēto peļņu EUR 141 359,00 novirzīt hematoonkoloģijas nodaļas medicīnas iekārtu iegādei.

‘Jaunās Hematoonkoloģijas nodaļas rekonstrukcija ir lielākais projekts, ko realizējam, sadarbojoties Bērnu slimnīcas fondam, sabiedrībai un Veselības ministrijai. Mums tas nozīmē atjaunotu ēku un vienlaikus arī iespēja veidot pacientiem drošu vidi un uz pierādījumiem balstītu ārstēšanu, pielāgojot vidi pacienta vajadzībām, nodrošinot atbilstošu tehnoloģisko atbalstu. No idejas līdz šim brīdim ir pagājuši četri gadi. Tādēļ šīs dienas lēmums ir svarīgs gan projekta realizētājiem, gan pacientiem,’ norāda BKUS valdes priekšsēdētāja Anda Čakša.

 Lasīt vairāk

Konference "Cistiskā fibroze Baltijā un Eiropā"

Publicēts: 21.09.2015


Latvijas Cistiskās fibrozes biedrība aicina  uz konferenci "Cistiskā fibroze Baltijā un Eiropā", kas notiks 03. oktobrī Hoteli Jūrmala Spa (http://www.hoteljurmala.com/lv), Jomas iela 47/49, Jūrmala, konferenču zālē "Aspazija & Rainis", 11. stāvā.

Konferencē piedalīsies lektori no Lielbritānijas, Krievijas, Polijas, Nīderlandes un Latvijas. Lektoru vidū būs arī BKUS ārsti: dr.Vija Švābe un dr.Elīna Aleksejeva.

Vairāk informācijas par konferenci ŠEIT

Aizpildītu reģistrācijas anketu lūgums nosūtīt līdz 25. septembrim uz e-pastu: cistiskafibroze.lv.info@gmail.com Anketu var atrast ŠEIT


Lasīt vairāk

BKUS viesojas Valsts prezidenta kundze Iveta Vējone

Publicēts: 18.09.2015
Lai iepazītos ar priekšlaikus dzimušo bērniņu ārstēšanu un aprūpi Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā, pie mums šodien viesojās Valsts prezidenta kundze Iveta Vējone. Kopā ar BKUS valdes priekšsēdētāju Andu Čakšu, neonatoloģi dr. Ilonu Vārpu un Bērnu slimnīcas fonda vadītāju Lieni Dambiņu prezidenta kundze apmeklēja Neonatoloģijas nodaļu, Vecāku māju, Saulaino dienu bibliotēku un Konsultāciju māju.Lasīt vairāk

Nodarbības vecākiem par bērnu aptaukošanās problēmām

Publicēts: 17.09.2015

Nodarbības vecākiem par bērnu aptaukošanās problēmām

 19.septembrī pēc vasaras pārtraukuma ar nodarbībām par bērnu liekā svara problēmām tiks atsākta apmācību programma “Vinnija pūka skola”. Šajā reizē Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas ārsti vecākiem stāstīs par trīs tēmām


•    Aptaukošanās iemesli, enerģijas vielu maiņas īpatnības bērniem - bērnu endokrinoloģe doc. Iveta Dzīvīte-Krišāne.
•    Aptaukošanās komplikācijas; ārstēšanas iespējas - pediatre –uztura speciāliste  dr. Jurgita Gailīte.
•    Liekā svara psiholoģiskie aspekti - psihologs Karīna Agadžanjana.

 Aptaukošanās tiek saistīta ar nopietnām veselības problēmām, tostarp, ar cukura diabētu, paaugstinātu arteriālo asinsspiedienu, traucētu vielmaiņu un olnīcu darbību meitenēm, nepareizu elpošanu miegā, elpošanas orgānu darbības un aknu funkciju traucējumiem, dziļo vēnu trombozi un ortopēdiskajām problēmām.  Tāpat aptaukošanās ietekmē bērnu psihoemocionālo veselību.
Lai izvairītos no minētajām problēmām, ir būtiski laikus pamanīt svara palielināšanos un novērst tās cēloņus. Visbiežāk problēmas pamatā ir pasīvs dzīves veids, neveselīgs uzturs vai bērna emocionālais stāvoklis. Tā kā bērni ar uzturu un dzīves veidu saistītos paradumus apgūst ģimenēs, nereti, lai mainītu situāciju, jāmainās ne tikai bērniem, bet arī visai ģimenei.

 Ņemot vērā arvien pieaugošo bērnu skaitu, kas cieš no liekā svara, šā gada martā BKUS tika uzsākta arī Svara korekcijas programma, kurā palīdzību saņēmuši jau vairāk nekā 70 bērni. Divu dienu ilgajā programmā pacientam tiek piedāvātas pediatra, rehabilitologa, fizioterapeita, psihologa un uztura speciālista konsultācijas un nepieciešamie izmeklējumi, kā arī praktiska apmācība, kā vingrot un gatavot veselīgas maltītes. Lai piedalītos šajā programmā, ar ģimenes ārsta nosūtījumu jādodas pie BKUS endokrinologa vai jāpierakstās pie BKUS uztura speciālistiem. Abos gadījumos šis pakalpojums ir bez maksas, un par šo programmu izveidojusies ļoti liela interese. Tāpēc novērtējam iespēju, sadarbībā ar mūsu sociālajiem partneriem, informēt vecākus bezmaksas seminārā


Apmācības programma bērniem ar hroniskām saslimšanām un viņu vecākiem “Vinnija Pūka skola” tiek organizēta, sadarbojoties Bērnu klīniskai universitātes slimnīcai, nodibinājumam "Ilgtspējīgas Attīstības Fonds", Rīgas domes Labklājības departamentam, Rīgas  1.slimnīcai. Projekts uzsākts 2014.gada nogalē, un tas ilgs vēl līdz 2016.gada aprīlim.
Vecāki uz nodarbībām droši var ņemt līdzi arī bērnus, kurus to norises laikā pieskatīs un izklaidēs Vinnijs Pūks ar draugiem.
 
Nodarbības notiks 19.septembrī Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā, Rīgā, Vienības gatvē 45, Konsultāciju mājā no pulksten 10.00 līdz 15.00.
Lai pieteiktos, vecāki aicināti rakstīt e-pastu uz adresi vinnijapukaskola@gmail.com vai zvanīt uz tālruni 27597546. Nodarbības ir bez maksas. 
 


 

Lasīt vairāk

© Bērnu klīniskā univeristātes slimnīca