Bērnu slimnīca rīko nomas tiesību izsoli

Publicēts: 30.01.2015
Bērnu slimnīca rīko nomas tiesību izsoli. Tās mērķis ir noteikt konkrētu telpu Vienības gatvē 45, Rīgā nomnieku, kurš piedāvā izdevīgāko finansiālo piedāvājumu nomas tiesību nodibināšanai. Izsole notiek kā atklāta finanšu piedāvājuma - nomas tiesību maksas summas par 1 kvadrātmetru vairāksolīšana.

Pretendents, kurš piedāvā augstāko nomas maksu par 1 kvadrātmetru, tiek atzīts par izsoles uzvarētāju un iegūst kafejnīcas telpu nomas tiesības uz pieciem gadiem.
Izsoles pretendentu pieteikumu pieņemšana notiek katru darba dienu līdz 2015. gada 9. februāra plkst. 11.00, Bērnu klīniskā universitātes slimnīca, Vienības gatvē 45, Rīgā Iepirkumu un līgumu daļā. Plašāk lasīt šeit


Lasīt vairāk

Bērniem kvalitatīvākā onkoloģisko zāļu pagatavošanas sistēma Latvijā

Publicēts: 29.01.2015
Pētera Avena labdarības fonds “Paaudze” finansējis centralizētas parenterāli ievadāmo citostatisko līdzekļu pagatavošanas sistēmas iegādi Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā, kas būs pirmā šāda veida iekārta Latvijā. Tā ļaus daudz precīzāk veikt zāļu pagatavošanu, ķīmijterapijas kursa plānošanu un zāļu sadali vēža slimniekiem, veicinot sekmīgāku ārstēšanas procesu.

 

Zāļu pagatavošana noritēs speciāli izveidotās, slēgta tipa telpās, veidojot īpaši šim procesam paredzētu vidi, proti, attiecīga gaisa tīrības klase, darbs speciālos aizsargtērpos un sterilitāte. Jaunās sistēmas ieviešanas un procesu uzlabošanas vislielākais ieguvējs būs pacients, jo turpmāk onkoloģisko zāļu pagatavošana tiks veikta vienviet. Tādējādi līdz minimumam samazinot ķīmisko un bakteriālo piesārņojumu, kā arī precīzi kontrolējot ievadāmo ķīmijterapijas kursa atbilstību standartiem un individuāli katram pacientam. Bērnu slimnīca būs pirmā ārstniecības iestāde Latvijā, kurā tiks izmantota šāda veida citostatisko līdzekļu pagatavošanas sistēma.

Jauninājums Bērnu slimnīcai nodrošinās arī ekonomiskos ieguvumus, jo vairāk nekā 100 000 eiro vērtā programmatūra garantēs, ka izejvielu zudums pagatavošanas laikā ir minimāls, ļaujot uzlabot gan zāļu krājuma apgrozījuma plānošanu, gan mazinās izdevumus.

Ķīmijterapijas režīmi un protokoli pieder pie īpaši augstas riska grupas, kas prasa sevišķu nepieciešamību akcentēt precizitāti un kvalitāti. Turklāt tas ir svarīgi, gan domājot par pacienta drošību, gan domājot par darbinieku drošību. Jaunā sistēma ir programmatūras un tehnoloģiju nodrošināts risinājums, lai nodrošinātu augstu kvalitāti plānojot, ordinējot, sagatavojot un ievadot ķīmijterapiju. Šī sistēma varbūt nav tik acīmredzama kā jaunas un labiekārtotas telpas, taču ārstniecības procesa ietvaros tā būtiski sekmēs bērna atveseļošanos un arī vecākiem radīs sirdsmieru par bērnam piemērotās ķīmijterapijas precizitāti un plānošanu, uzsvēra Bērnu slimnīcas valdes priekšsēdētāja Anda Čakša. Lasīt vairāk

Durvis ver ilgi gaidītā infekciju slimību nodaļa

Publicēts: 22.01.2015
Ceturtdien 22. janvārī, plkst. 13.00 klātesot veselības ministram Guntim Belēvičam, valsts sekretārei Solvitai Zvidriņai, Bērnu slimnīcas vadībai un personālam, durvis apmeklētajiem vēra 7. infekcijas slimību nodaļa, kas renovēta ar ERAF līdzfinansējumu.

Infekcijas slimību nodaļā ik gadu palīdzību saņem 3000 mazie pacienti ar plašu slimību loku. Vairāk, kā pusi no gadījumiem sastāda zarnu infekcijas slimības un tām seko dažādas lokalizācijas elpceļu infekcijas, kā arī tipiskās bērnu infekcijas, piemēram, skarlatīna, vējbakas, cūciņas un citas. Šajā nodaļā palīdzību saņem arī pacienti ar hepatoloģiskām (aknu) infekcijām.

 

Celtniecības darbi nodaļā noritēja 3735 m² platībā. Katra palāta aprīkota ar atsevišķu sanitāro mezglu, kas mazinās infekciju pacientu savstarpēju kontaktēšanos, un līdz ar to infekciju apmaiņu. Palātas paredzētas tikai divu pacientu aprūpei un ārstēšanai. Nodaļa krāsota saulainās krāsās, rotāta ar krāšņiem sienu gleznojumiem, kas priecē gan bērnus, gan vecākus. Infekcijas slimību nodaļas kanalizācijas ūdeņiem tiek veikta atsevišķa attīrīšana ar augstu filtrāciju pakāpi, kas nodrošina slimību ierosinātāju nenokļūšanu pilsētas kanalizācijas ūdeņos. Kopējās 7.nodaļas būvniecības izmaksas sastādīja teju 3 miljoni eiro

Informējam, ka vērienīgie būvniecības darbi tiek veikti Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansētā projekta „VSIA „Bērnu klīniskā universitātes slimnīca” stacionārās veselības aprūpes infrastruktūras attīstība” ietvaros, no kura 84,21% ir ERAF līdzfinansējums, 15,79% - Bērnu slimnīcas līdzfinansējums. Šī projekta ietvaros ir paredzēta vēl trīs slimnīcas korpusu rekonstrukcija, proti, šobrīd ir uzsākta 10.korpusa rekonstrukcija, kurā atradīsies ģenētiskā laboratorija, vienlaikus ir noslēgts līgums par 23.korpusa rekonstrukciju, kurā izvietosies rehabilitācijas klīnika, kā arī tuvākajā laikā plānots noslēgt līgumu par 24.korpusa 1.kārtas rekonstrukcijas darbiem, kurā mājvietu atradīs Hematoonkoloģijas nodaļas pacienti.

 

Lasīt vairāk

Ēnu diena 2015

Publicēts: 20.01.2015
Ēnu diena ir pasaulē atpazīstama un atzīta Junior Achievement karjeras izglītības programma 1.-12. klašu skolēniem, kuras laikā skolēni apmeklē kādu darba vietu un 4 – 6 stundu garumā vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu.

Šogad, Ēnu diena Latvijas uzņēmumos notiks 11.februārī. Šī projekta mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavotos darba tirgum. 

Šī ir programma, kas jau daudzus gadus sekmīgi iekļauj izglītības procesā karjeras jautājumus, rosinot jauniešus plānot savu nākotni jau skolas laikā. Veidojot sadarbību starp skolu, sabiedrību un darba vidi, Ēnu diena sekmē jauniešu integrāciju sabiedrībā un darba tirgū nākotnē.

Arī Bērnu slimnīca aicina ēnotājus pieteikties vakantajām ārstniecības, aprūpes, kā arī administratīvo darbinieku vietām. Pieteikties vari līdz pat 4.februārim- http://ej.uz/enobernuslimnica 

 

Ēnu dienas 2015 Ēnu devēju vakanču reģistrēšana norisinās no 12.janvāra līdz 2.februārim. Ēnotāju pieteikšanās norisinās no 19.janvāra līdz 4.februārim. 

Uzmanību! Ja 11.februāra laikā ar gripu saslimušo bērnu skaits būs liels, kā dēļ Bērnu slimnīcā tiks izsludināta karantīna, ēnošana slimnīcā tiks atcelta. Taču šādā gadījumā katru akceptēto ēnu informēsim katru akceptēto ēnu individuāli, tādēļ lūgums norādīt savu tālruņa numuru. 

 

Lasīt vairāk

Kā pasargāt sevi no gripas?

Publicēts: 16.01.2015
Slimību profilakses un kontroles centrs ziņo, ka ir sākusies intensīva gripas izplatība un tuvākajā laikā saslimstība ar gripu turpinās pieaugt!

Lai nesaslimtu ar gripu, svarīga ir imunitātes stiprināšana, ievērojot veselīgu dzīvesveidu, pilvērtīgu uzturu, miegu utt.

Aicinām pēc iespējas retāk apmeklēt vietas, kur uzturas daudz cilvēku – masveida pasākumi slēgtās telpās, sabiedriskais transports u.c., īpaši, ja ģimenē ir mazi bērni. 

Tāpat mācīsim bērniem rūpīgi mazgāt rokas, nedzert no kopīgām krūzēm un nebāzt mutē rokas, zīmulus u.c. priekšmetus, kas var saturēt infekciju izraisītājus.Pirmās gripas pazīmes pēc inficēšanās parādās pēc 48 - 72 stundām, var būt arī no 24 stundām līdz 7 dienām. Gripai raksturīgs:

-pēkšņs sākums;
-galvassāpes;
-drudzis;
-paaugstināta temperatūra;
-kaulu "laušanas sajūta'';
-aizlikts deguns bez iesnām un sauss, rejošs klepus.

PLAŠĀK PAR GRIPU un to, kā no saslimšanas izvairīties-http://www.spkc.gov.lv/gripa/

Lasīt vairāk

© Bērnu klīniskā univeristātes slimnīca