Veselības ministrs skaidro veselības aprūpes pakalpojumu saņemšanas kārtību

Publicēts: 08.10.2015

Šodien LNT raidījumā "900 sekundes" veselības ministrs Dr. Guntis Belēvičs sniedza interviju par valsts apmaksāto veselības aprūpes pakalpojumu saņemšanas kārtību.

Intervijas pirmo un otro daļu iespējams skatīt saitēs:
https://www.youtube.com/watch?v=lgBUKOZXK0g

https://www.youtube.com/watch?v=8_QOKZhhydo


Lasīt vairāk

Programma

Publicēts: 08.10.2015
Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā šodien tika atklāta labdarības akcija, kuras laikā tiks vākti līdzekļi priekšlaikus dzimušo bērniņu novērošanas un aprūpes programmai “Drošais apmetnis”.
Atklāšanas pasākumā piedalījās (attēlā no kreisās puses) Bērnu slimnīcas fonda vadītāja Liene Dambiņa, šīs programmas patronese, Valsts prezidenta kundze Iveta Vējone, BKUS neonataloģe, priekšlaikus dzimušo bērnu aprūpes programmas vadītāja Dr.Ilona Vārpa, kā arī programmas atbalstītāju pārstāvis- Andris Vilcmeiers no Maxima Latvija.
Latvijā katru gadu priekšlaikus piedzimst aptuveni 1000 bērnu jeb 5,2-6,4 % no visiem jaundzimušajiem. Priekšlaikus dzimušo bērnu programma „Drošais apmetnis” ietvers bērnu veselības uzraudzību pēc izrakstīšanās no slimnīcas līdz divu gadu vecumam, sekojot bērna attīstībai, agrīni atpazīstot veselības traucējumus un laicīgi tos koriģējot, kā arī sniedzot ģimenēm psiholoģisko palīdzību. Svarīgi, ka programma ļaus arī sistematizēt un uzkrāt mērījumu un novērojumu datus, ļaujot analizēt šo informāciju un sniegt rekomendācijas terapijā un aprūpē, kā arī piedalīties zinātniski pētnieciskajā darbā.
Programmas ieviešanai nepieciešami 60750 eiro, kas paredzēti neonatologa un fizioterapeita kabinetu aprīkojuma iegādei Rīgā, Liepājā, Valmierā un Jēkabpilī, personāla tālākapmācību organizēšanai un arī izglītojošo materiālu izstrādei un iegādei. Lai atbalstītu šo iniciatīvu, ikviens Latvijas iedzīvotājs ir aicināts ziedot pa tālruni 90006988 vai mājas lapā www.bsf.lv.


Lasīt vairāk

Īslaicīgas problēmas ar elektronisko pierakastu

Publicēts: 05.10.2015
Cienītie vecāki!
Diemžēl mūs ir piemeklējušas īslaicīgas problēmas ar elektronisko pieteikšanos uz izmeklējumiem un konsultācijām. Proti, šobrīd nav iespējams operatīvi atbildēt uz jūsu sūtītajiem epastiem, taču šīs nedēļas laikā problēmas tiks novērstas. Ja pieraksts ir steidzams, lūdzu, zvaniet uz reģistratūras numuru 8866 pēc plkst. 18, kad līnijas nav tik noslogotas, taču, ja varat uzgaidīt, priecāsimies par sapratni, jums tiks atbildēts tuvāko dienu laikā.

Atvainojamies par sagādātajām neērtībām,

Bērnu klīniskās universtitātes slimnīcas
Klientu apkalpošanas daļa

Lasīt vairāk

BKUS piedalās starptautiskā medicīnas tūrisma izstādē un konferencē “MTEC.Kiev”

Publicēts: 01.10.2015
Šodien noslēdzas  lielākā  Kijevas starptautiskā medicīnas tūrisma izstāde un konference “MTEC.Kiev”, kurā piedalījās vadošo klīniku alianses Baltic Care biedri: VSIA “Bērnu klīniskā universitātes slimnīca ”, ORTO un Veselības centrs 4.  Lai uzzinātu par ārstniecības iespējām Latvijā, izstādes apmeklētāji tika iepazīstināti ar Latvijas klīnikās pieejamajiem medicīniskajiem  pakalpojumiem, speciālistiem un  jaunākajām ārstniecības  metodēm.  Paralēli izstādei divu dienu garumā norisinājās III. Starptautiskā konference, kuras pirmā diena tika veltīta medicīnas tūrisma aktualitātēm – svarīgākie jautājumi tirgus attīstībai uz NVS valstīm un citām krieviski runājošām valstīm. Savukārt, otrā izstādes diena tika veltīta specializētām sesijām ārstniecības personām.


Lasīt vairāk

BKUS pagājušā gada peļņa tiks novirzīta Hematoonkoloģijas nodaļas medicīnas iekārtu iegādei

Publicēts: 22.09.2015
 Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas pagājušā gada peļņa tiks novirzīta Hematoonkoloģijas nodaļas darbības nodrošināšanai nepieciešamajā 24. korpusa rekonstrukcijā. Par to šodien lēma Ministru kabinets.

24. korpusa rekonstrukcija tika uzsākta šī gada pavasarī, un to plānots realizēt trīs kārtās. Pateicoties sabiedrības atbalstam, saziedojot EUR 785 053,14 Bērnu slimnīcas fonda organizētajā akcijā, kā arī Eiropas reģionālā atbalsta fonda (ERAF) piešķirtajiem un BKUS novirzītajiem līdzekļiem, finansējums pirmo divu kārtu realizēšanai ir pietiekams. Lai pacienti varētu pilnvērtīgi izmantot jaunās telpas, BKUS lūdza valdību atbalstīt ieceri 2014. gada auditēto peļņu EUR 141 359,00 novirzīt hematoonkoloģijas nodaļas medicīnas iekārtu iegādei.

‘Jaunās Hematoonkoloģijas nodaļas rekonstrukcija ir lielākais projekts, ko realizējam, sadarbojoties Bērnu slimnīcas fondam, sabiedrībai un Veselības ministrijai. Mums tas nozīmē atjaunotu ēku un vienlaikus arī iespēja veidot pacientiem drošu vidi un uz pierādījumiem balstītu ārstēšanu, pielāgojot vidi pacienta vajadzībām, nodrošinot atbilstošu tehnoloģisko atbalstu. No idejas līdz šim brīdim ir pagājuši četri gadi. Tādēļ šīs dienas lēmums ir svarīgs gan projekta realizētājiem, gan pacientiem,’ norāda BKUS valdes priekšsēdētāja Anda Čakša.

 Lasīt vairāk

© Bērnu klīniskā univeristātes slimnīca