Izmaiņas Daudzfunkcionālā korpusa darba laikā

Publicēts: 24.08.2015
Aicinām vecākus pievērst uzmanību Daudzfunkcionālā korpusa darba laika izmaiņām. Turpmāk, stājoties stacionārā plānveida pakalpojumu saņemšanai sestdienā vai svētdienā, lūgums ierasties reģistratūrā pirms pulksten 16:00. 

Daudzfunkcionālā korpusa darba laiks: 

Pirmdiena-piektdiena

08.00-20.00

Sestdiena, svētdiena

08.00-16.00

 

Lasīt vairāk

BKUS norisinās konference par aktualitātēm neonataloģijā

Publicēts: 14.08.2015
Šodien, 14.augstā sāksies BKUS Neonatoloģijas klīnikas rīkotā četru dienu konference “Jaunākie izaicinājumi augstākā līmeņa neonatoloģijā”.

Konferencē lekcijas lasīs ASV Aiovas Universitātes Bērnu slimnīcas Neonatoloģijas klīnikas vadītājs prof. Jeffrey L. Segar,  pazīstamais, daudzu zinātnisku pētījumu un rakstu autors prof. Edward F. Bell, neonatoloģe un „Follow - up”  programmas vadītāja asoc. prof. Jane E.Brumbaugh, “Follow -up” programmas galvenā medicīnas māsa Diane L. Eastman. Konferenci vadīs  Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Neonatoloģijas klīnikas pediatre un neonataloģe dr. Ilona Vārpa.

ASV Aiovas Universitātes Bērnu slimnīcas Neonatoloģijas klīnika ir viens no retajiem neonataloģijas centriem pasaulē, kur ar augstu tehnoloģiju un zinošu speciālistu palīdzību tiek ārstēti bērni, kuri dzimuši pat 22. grūtniecības nedēļā. Klīnikā ir  viena no labākajām “Follow - up” programmām ASV.

Lekcijās un diskusijās galvenā uzmanība tiks pievērsta aktualitātēm un jaunākajiem zinātniskajiem sasniegumiem  jaundzimušo bērnu ārstēšanā un „ Follow - up” programmas izveidei un ieviešanai.

 “Follow - up”  jeb dinamiskās novērošanas programma ir vērsta uz to, lai laicīgi identificētu problēmas bērnu psihomotorā un garīgā attīstībā un atkarībā no konstatētās veselības problēmas laicīgi  uzsāktu korekciju un ārstēšanu, tādā veida mazinot un novēršot bērna attīstības atpalicību. Priekšlaikus dzimušiem bērniem, kā arī bērniem dzimušiem sarežģītās dzemdībās biežāk var attīstīties redzes, dzirdes traucējumi, kustību un emocionālo funkciju attīstības problēmas. Tas ir iemesls programmas ieviešanas nepieciešamībai.

 „Follow - up” programma ir neatņemama sastāvdaļa Veselības aprūpē attīstītajās valstīs, kā arī šī prakse ir ierasta citās Baltijas valstīs, taču pie mums programmas izveidošana ir vēl darba procesā. Esam iesnieguši ierosinājumus Veselības ministrijā, lai iegūtu finansiālu atbalstu, kā arī pēc savas iniciatīvas esam izveidojuši kritērijus, pēc kuriem atlasīt bērnus dinamiskai novērošanai. Esam uzrunājuši Jēkabpils, Vidzemes un Liepājas neonatalogus, kuri mūs atbalsta un BKUS ārstu izstrādātos kritērijus  izmanto  savā darbā. Daudzi bērni, kas izrakstās no BKUS, dzīvo Latvijas novados, tāpēc tālākā ārstēšana viņiem ir ērtāka tuvākajā slimnīcās,“ stāsta BKUS Neonatoloģijas klīnikas pediatre un neonatoloģe Ilona Vārpa.

Konference sniegs iespēju Latvijas neonatalogiem saņemt pašu jaunāko informāciju par sasniegumiem šajā jomā, lai vēlāk gūtās zināšanas varētu pielietot  ārstniecības procesā. Kā skaidro I. Vārpa, ir ļoti svarīgi, lai mediķiem būtu iespēja uzzināt par jaunākajiem sasniegumiem nozarē un visi varētu darboties pēc vienotiem principiem, ceļot kopējo pakalpojumu un izglītības līmeni.

Konferencē piedalīsies ārsti un māsas no lielākajiem neonataloģisas centriem Latvijā, kur  biežāk nonāk bērni pēc sarežģītām dzemdībām un kur nākotnē plānots attīstīt „Follow –up” programmu:  BKUS, Rīgas Dzemdību nama, Jēkabpils, Liepājas, Daugavpils un  Vidzemes reģionālajām slimnīcām, kā arī Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas.

Vizītes laikā  viesi apmeklēs  Rīgas Dzemdību namu un neonataloģijas nodaļu Liepājā.

Konference sāksies 14.augustā, pulksten 11.00 Ebela auditorijā, Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā. ASV viesi konferencē runās angļu valodā, taču apmeklētājiem būs pieejams lekciju tulkojums latviešu valodā. Konference notiek ar Bērnu slimnīcas fonda atbalstu.

Lasīt vairāk

Durvis ver atjaunotā Konsultāciju māja

Publicēts: 13.08.2015
Pēc remonta durvis ver Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas ‘Konsultāciju māja’, kur turpmāk pacientus konsultēs lielākā daļa BKUS ambulatoro speciālistu. Kā pirmie turp dosies reimatologi un pediatri, taču drīzumā turp pārcelsies arī citu profilu ārsti.
‘Mainoties pacientu plūsmai no slimnīcas etapa uz ambulatoro un līdz ar to palielinoties ambulatoro pacientu skaitam, aizvien skaidrāk iezīmējās plašāku telpu trūkums. Tāpēc tika pieņemts lēmums veikt remontdarbus un paplašināt konsultācijām paredzētās telpas,’ skaidro BKUS valdes priekšsēdētāja Anda Čakša. Pērn visās BKUS novietnēs ambulatori tika konsultēti 215 623 pacienti, taču 2013. gadā – 182 271 un 2012. gadā - 130 759.
Telpu remontam tika novirzīti līdzekļi 28.9 tūkt. eiro apmērā. Darbus veica uzņēmums TG Construction. Savukārt inventārs iegādāts par 4292 eiro.
Ambulatorās aprūpes veselības daļas vadītāja Irina Ošeniece stāsta, ka galvenā priekšrocība un ērtības, ko izjutīs pacienti, ir iespēja visas apmeklējuma epizodes – kartiņas saņemšanu, konsultāciju, analīžu nodošanu un, ja nepieciešams, maksāšanu – veikt viena korpusa ietvaros.
Ērtāk jutīsies ar speciālisti, kuriem nu būs pieejamas plašākas darba telpas un, ja būs nepieciešams, iespēja pagarināt pieņemšanas laikus.
Lasīt vairāk

Rehabilitācija – kritiska nepieciešamība teju katram piektajam bērnam Latvijā

Publicēts: 04.08.2015

Vajadzība pēc rehabilitācijas pieaug ar katru gadu, un tas ir arī viens no pieprasītākajiem pakalpojumiem Bērnu klīniskā universitātes slimnīcā. Pēc pašreizējām aplēsēm dažādu vajadzību dēļ rehabilitācija kopumā būtu nepieciešama katram piektajam bērnam Latvijā.

Bērnu slimnīcā rehabilitācijas pakalpojumi bērniem tiek sniegti stacionārā, dienas stacionārā un ambulatori. 2014.gadā rehabilitācijas programmā stacionārā ārstējās 413 mazie pacienti, dienas stacionārā – 745 bērni, savukārt 18 377 bērniem tika nodrošināti ambulatori rehabilitācijas pakalpojumi.

Rehabilitācijai stacionārā paredzētais kvotu apjoms šobrīd ir nepietiekams, tāpēc ir  jādomā, kā palielināt rehabilitācijas apjomu, kas nepieciešams bērniem uzreiz pēc akūtās saslimšanas. Raugoties, kā veidojas apmaksas tarifs un kāds laiks paredzēts vienam kontaktam ar pacientu, šobrīd veselības aprūpes finansēšanas sistēma nav orientēta uz kvalitatīvu pacienta veselības rezultātu. Tie, protams, arī ir iebildumi, kurus no pacientiem dzirdam visbiežāk.
Līdzīgi, runājot par gaidīšanas laiku uz rehabilitācijas pakalpojumu. Bērna attīstība notiek pa dienām un mēnešiem un mums svarīgi nodrošināt attīstībai nozīmīgo atbalstu pareizā laikā. Tāpat pieaug arī priekšlaicīgi dzimušo bērnu skaits, un bērnu skaits ar funkcionāliem traucējumiem. Šiem bērniem svarīgi, lai rehabilitācija būtu ne  tikai vienreizējs pasākums, bet pilnvērtīga vides pielāgošana, lai pacients pats varētu dabiski funkcionēt bez citu palīdzības. Lai to nodrošinātu, nepieciešamas papildu tehnoloģijas, kas palīdz atveseļoties pilnībā, vai adaptēties vidē un uzlabot dzīves kvalitāti.

Kā viens no posmiem rehabilitācijas vides uzlabošanā  ir iecere iegādāties četrus specializētos trenažierus, vertikalizācijas palīgierīci un trīs krēslus ar maināmu augstumu. Šim mērķim nepieciešami 14 300 EUR. Tāpēc no 1.augusta līdz 30.septembrim sadarbībā ar Bērnu slimnīcas fondu tiek rīkota labdarības akcija, kuras laikā ikviens Rimi un Supernetto un Galactico tīkla veikalu apmeklētājs varēs veikt ziedojumu rehabilitācijas aprīkojuma iegādei. Uzsākot akciju, slimnīcas telpās norisinājās preses konference.

Anda Čakša, BKUS valdes priekšsēdētāja:
Ko sagaida pacients dodoties pie ārsta? Pēc dažādām emocionālām atbildēm nonāksim pie racionālās - veselības uzlabošanos un kvalitatīvu rezultātu, salīdzinot ar sākotnējo stāvokli.Vidējais ārstēšanās laiks slimnīcā šobrīd ir 5,3 dienas. Šajā posmā notiek slimības atpazīšana vai diagnostika un uzsākta ārstēšana. Taču laiks līdz ārstēšanās maksimālā rezultāta sasniegšanai var būt ļoti atšķirīgs. Daudzu saslimšanu gadījumos rehabilitācijas programma tiek uzsākta  paralēli ārstēšanai un rezultāts jūtams drīz, taču dažkārt rehabilitācija ir jāveic mēnešu, gadu un mūža garumā. Mūsu slimnīcas uzdevums ir skaidri iezīmēt šo rehabilitācijas plānu, paplašinot iespēju klāstu turpmākai ārstēšanai dienas stacionārā un ambulatori. Šobrīd ar Fonda palīdzību gribam kvalitatīvi nostiprināt  akūtās  rehabilitācijas fāzi to papildinot ar specifiskām tehnoloģijām, kas palīdzēs pacientiem ar kustību traucējumiem efektīvāk atgūt veselību.Lasīt vairāk

Mums ir būtisks Jūsu viedoklis!

Publicēts: 27.07.2015


Lai pilnveidotu sniegto pakalpojumu kvalitāti, lūdzam Jūs aizpildīt nelielu anketu. Aptauja sastāv tikai no diviem jautājumiem, tāpēc tas neaizņems daudz Jūsu laika. 

Anketu var aizpildīt ŠEIT


 

 

Lasīt vairāk

© Bērnu klīniskā univeristātes slimnīca