Preses brīfings par reto slimību ārstēšanas taktiku un darba organizāciju

Publicēts: Šodien
Ārstniecība un aprūpe ir profesionalitātes, sadarbības, pacientu drošības un uzticēšanas modelis, kurā līdzdarbojas gan mediķi, gan pacients, gan vecāki. Bērnu slimnīcas speciālisti vienmēr ir rīkojušies un rīkojās bērnu interesēs, meklējot kompromisus un kopīgu valodu ar vecākiem, lai iespējami uzlabotu vai nekavējoties uzsāktu ārstniecību, ja to prasa bērna veselības stāvoklis. Tomēr situācijās, kad bērnam ir veselības vai dzīvības apdraudējums, bet vecāki nedod savu piekrišanu ārstniecības uzsākšanai, lēmumu par ārstniecības uzsākšanu pieņem ārstu konsilijs.

Likums mums aizliedz komentēt medijos plaši apspriesto pacientes Monikas veselības stāvokli un ārstēšanas detaļas, bet mēs varam skaidrot ar darba organizāciju saistītos jautājumus un ārstēšanas taktiku retu slimību ārstēšanas gadījumos.

 

Ielūdzam plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus

 uz preses brīfingu

2. aprīlī plkst. 12.00

Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā

(Rīga, Vienības gatve 45, Saulaino dienu bibliotēkā)

 

Diskusijā piedalīsies:

-          BKUS valdes locekle Zane Straume

-          BKUS virsārsts Renāte Snipe

-          BKUS Bērnu ķirurģijas klīnikas vadītājs prof. A.Pētersons

-          PSKUS Nefroloģijas centra vadītājs Aivars Pētersons, Dr. med.

-          Pacientu ombuda pārstāve

Lasīt vairāk

Noslēgusies svara korekcijas programmas prezentācija!

Publicēts: 01.04.2015
Bērnu slimnīcas speciālisti programmu veiksmīgi realizē jau pusgadu. Pēc teorētiskās daļas, kurā tiek izvērtēts pacienta veselības stāvoklis un nodota informācija par dažādiem svara korekcijas rīkiem, seko teorētiskā daļa, kurā pacienta ikdienā tiek integrēti dažādi vingrojumi un veselīga uztura pamatprincipi.

Speciālisti mudina aktīvu dzīvesveidu un veselīgu uzturu integrēt arī ikdienas sīkumos- lifta vietā izmantot kāpnes, sekot līdzi savām kustībām, patērētajām kcal dažādās mobilajās aplikācijās, čipšu pakas vietā izvēlēties ābolu utml. 
Katra šī mūsu izvēle veselības vārdā, palīdz saglabāt labu veselību arī ilgtermiņā!

Turklāt iegūti jau pirmie pozitīvie rezultāti- 17 gadus vecs puisis, kurš mainot savus ēšanas paradumus divu mēnešu laikā no 103 kg, sasniedzis 88 kg svaru.

Paldies Rimi Latvia šefpavāram Normundam Baranovskim par ik nedēļas veselīgu, gardu un svaigu produktu piegādi programmas praktiskajām nodarbībām, kā arī garšīgu dalību programmas atklāšanas pasākumā.

 

Lai pierakstītos uz izvērtējumu svara korekcijas programmas nepieciešamībai, zvani uz 8866 vai raksti uz poliklinika@bkus.lv un pieraksties pie adipozitātes speciālista dr. Jurgitas Gailītes.

Lasīt vairāk

Bērnu slimnīca uzlabo pakalpojumu pieejamības operativitāti

Publicēts: 27.03.2015
Pilnveidojot esošo sistēmu, jau šobrīd gaidīšanas laiks, lai mazie pacienti saņemtu ambulatorus pakalpojumus slimnīcā, salīdzinot ar gada sākumu, samazinājies vairākkārt. Šobrīd vidējais gaidīšanas laiks, lai pieteiktos vai reģistrētos pie speciālista, Bērnu slimnīcas reģistratūrās ir 5 minūtes, kamēr vēl gada sākumā rindā varēja nākties pavadīt pusstundu un ilgāk. 

Lai vienkāršotu un atvieglotu pacientu pierakstīšanos pie speciālistiem pa tālruni, Bērnu klīniskā universitātes slimnīca noslēgusi līgumu ar SIA Latvijas Mobilais Telefons (LMT), kas turpmāk nodrošinās slimnīcas zvanu centra pakalpojumus.  Šī sadarbība paredz gan to, ka uz pacientu vecāku zvaniem varēs atbildēt lielāks operatoru skaits, samazinot gaidīšanas laiku, gan vairākus būtiskus tehniskos uzlabojumus, piemēram, pēc sarunas tiks nosūtīta atgādinājuma īsziņa ar aktuālo informāciju: pieraksta laiku, kā arī nepieciešamajiem dokumentiem vai izmeklējumiem, kas jāņem līdzi, ierodoties uz vizīti. Šobrīd sistēma darbojas testa režīmā, un plānots, ka pakalpojums pilnā apjomā sāks darboties tuvāko mēnešu laikā.

Tāpat tiks uzlabots arī zvanu centra darbinieku darba ritms: interaktīvā sistēma nodrošinās pārskatu par to, cik zvanītāji vēl gaida rindā, cik klienti jau apkalpoti, cik citi operatori šobrīd ir sarunas procesā.

Klientu apkalpošanas daļas vadītājs Kaspars Grosu norāda: „Vēlos atgādināt, ka papildus iespējai pierakstīties uz vizīti pa tālruni, to iespējams izdarīt arī elektroniski, un, jau šobrīd ik dienu tiek veikti vismaz 200 pieraksti, izmantojot e-pastu poliklinika@bkus.lv.  Taču, ja ērtāk izmantot tālruni, tad ieteikums zvanīt pēc plkst. 17, kad līnijas noslogojums ir ievērojami mazāks nekā dienas vidū.”

Vienlaikus, lai aktualizētu jautājumu par nepieciešamajiem dokumentiem Bērnu slimnīca, sadarbība a grafiskā dizaina grupu MLTPLY ir izveidojuši videomateriālu, kas palīdzēs ne tikai vecākiem sagatavoties gaidāmajam slimnīcas apmeklējumam, bet arī saīsinās reģistrēšanās laiku pie speciālista.

Video skatīt šeit- https://www.youtube.com/embed/8GS9TPsHH8E Lasīt vairāk

Bērnu slimnīca atklās svara korekcijas programmu bērniem

Publicēts: 24.03.2015
Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas speciālisti ir izveidojuši Latvijā nebijušu, multidisciplināru svara korekcijas programmu bērniem un jauniešiem, kuri cieš no liekā svara.

 

Latvijā strauji pieaug bērnu un pusaudžu skaits ar lieko svaru. Aptaukošanās saistās ar nopietniem veselības traucējumiem, kas attīstās agrīni un noved pie dzīves kvalitātes pasliktināšanās, nereti pat dzīvības apdraudējuma. Ir ļoti būtiski ne tikai laikus pamanīt strauja svara pieaugumu, bet arī izprast un novērst liekā svara cēloņus, iesaistot pēc iespējas daudzpusīgākus svara korekcijas rīkus. Svarīgas ir gan fiziskās aktivitātes, gan veselīgs un sabalansēts uzturs, kā arī garīgā veselība un bērna individuālās vajadzības.  

Par programmas izveidi, gaitu un pirmajiem rezultātiem, klātesošajiem pastāstīs iesaistīto speciālistu komanda - bērnu endokrinologs, uztura speciālists, fizioterapeits, ergoterapeits un psihologs. Savukārt par veselīgu un garšīgu ēdienu parūpēsies Rimi šefpavārs Normunds Baranovskis, kas klātesošajiem demonstrēs, kā pagatavot veselīgu desertu, kas kalpo kā laba alternatīva neveselīgajiem našķiem un konfektēm.

Uzsākot programmu, bērni saņem dažādu speciālistu konsultācijas, kuri novērtē bērna vispārējo fizisko un garīgo stāvokli, piemērojot labāko ārstēšanas taktiku, kas iekļauj gan individuālu treniņu programmu, gan īpaši piemērota uztura plānu u.c. Lai bērniem un jauniešiem vairotu izpratni par veselīga ēdiena pagatavošanu un tā lietošanu ikdienā, uztura speciālists kopā ar programmas dalībniekiem gatavo ne tikai veselīgu, bet arī gardu maltīti, kurai produktus iknedēļu sagādā Rimi Latvija.

 

Lasīt vairāk

Konference profesionāļiem par liekā svara problēmām bērniem noslēgusies!

Publicēts: 16.03.2015

Noslēdzoties konferencei "Liekā svara problēmas bērniem", gūtas daudz un dažādas vērtīgas atziņas. Lūk, spilgtākās no pirmās daļas.


„Jo vairāk aptaukošanās tiek novērsta vai ārstēta bērnībā, jo lielākas izredzes mūsu pacientiem izvairīties no nenoliedzamām veselības sekām jau pieaugušā vecumā, ieskaitot samazinātu dzīvildzi un slimības, pat nerunājot par izdevumiem gan personīgi, gan valstij.” /Prof. Jānis Sīpols, LU Medicīnas fakultāte/


„Visgrūtākais, bet vissvarīgākais uzdevums sabiedrībai ir padarīt vingrinājumus tikpat atraktīvus, aizraujošus un patīkamus, kā videospēles.” /Asoc.prof. Anita Vētra, RSU Rehabilitācijas katedra/


„Fiziskās aktivitātes palielina cilvēka kopējo enerģijas patēriņu, palīdz saglabāt enerģētisku līdzsvaru vai pat samazināt svaru, ja vien cilvēks neuzņem vairāk kaloriju, kā sadedzina.” Asoc.prof. Anita Vētra, RSU Rehabilitācijas katedra/


"Tikai 34% no 13-15 gadus veciem pusaudžiem Eiropā fiziskā aktivitāte ir pietiekama." /Dr. Aiga Rūrāne, PVO Eiropas reģionālais birojs/

Lasīt vairāk

© Bērnu klīniskā univeristātes slimnīca