Tikai trīs jautājumi- vienā minūtē!

Publicēts: 05.03.2015
Mēs vēlamies noskaidrot Jūsu viedokli par Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā saņemtajiem veselības aprūpes pakalpojumiem. Tas palīdzēs uzlabot slimnīcas darbu un radīt apstākļus, lai mūsu pacienti varētu veiksmīgi atveseļoties un justos droši un ērti.  Jūsu viedoklis mums ir svarīgs.

Kā pirmo lūdzam aizpildīt anketu par informācijas pieejamību saistībā ar slimnīcā sniegtajiem pakalpojumiem!

 

Lai pildītu aptauju- klikšķini uz attēlu!

 

Lasīt vairāk

21.03. Vinnija Pūka skolas nodarbība vecākiem

Publicēts: 27.02.2015
 Lasīt vairāk

Uzdod jautājumu ģenētiķim!

Publicēts: 26.02.2015
Atzīmējot Starptautisko Reto slimību dienu un aktualizējot retās slimības,Bērnu slimnīcas ģenētiķi trīs nedēļu garumā atbildēs uz vecāku iesūtītajiem jautājumiem, kas saistīti ar reto slimību diagnostikas, ārstniecības un aprūpes iespējām Latvijā.

Jautājumus aicinām sūtīt uz adresi retasslimibas@bkus.lv

 

 

 


 

 

Lasīt vairāk

Ērču sezona tuvojas

Publicēts: 25.02.2015
Tuvojoties pavasarim, Bērnu slimnīcas speciālisti vēlas atgādināt par tuvojošos ērču sezonu un pieminēt, ka ērču encefalīts ir biežākā neiroinfekcija Latvijā.

Jau daudzus gadu desmitus Latvija ir ērču encefalīta endēmiska valsts, taču pēdējos gados ērces, t.sk., ar ērču encefalīta vīrusu inficētas ērces, bieži sastopamas arī pilsētās, tostarp arī Rīgā. Ar ērču encefalīta vīrusu inficētas ērces pēdējos gados konstatētas mežos un krūmājos visā Latvijas teritorijā. Noskaidrots, ka ap 30% ērču, kas piesūkušās iedzīvotājiem, bijušas inficētas ar ērču encefalīta vīrusu, tādēļ risks saslimt pēc ērces koduma ir ievērojams.
Ērču aktivitātes sezona Latvijā parasti ilgst no aprīļa sākuma līdz oktobra beigām, bet pie labvēlīgiem meteoroloģiskiem apstākļiem var būt ievērojami garāka. Ērces kļūst aktīvas, ja gaisa temperatūra pārsniedz +3 līdz +5°C.

Bērnu slimnīcā ir iespējams veikt vakcināciju vai revakcināciju pret ērču encefalītu gan veseliem bērniem, gan bērniem ar hroniskām saslimšanām un riska grupu pacientiem.

Pie vakcinācijas speciālista pierakstīties varat zvanot uz
8866, +37167064461 vai rakstot uz poliklinika@bkus.lv.

Lasīt vairāk

Jaunas iespējas pārtikas alerģiju diagnostikai- provokācijas tests

Publicēts: 19.02.2015
Bērnu slimnīcā ieviesta Latvijā jauna diagnostikas metode pārtikas alerģiju diagnostikai – pārtikas provokācijas tests. Šis ir vienīgais tests, ar kura palīdzību var apstiprināt vai izslēgt pārtikas alerģiju pacientam, kā arī noteikt, vai pacients drīkst atsākt uzturā lietot pārtikas produktu, pret kuru agrāk konstatēta alerģija.

 

Pārtikas provokācijas testa laikā pacientam tiek dota ļoti maza "pārbaudāmā" produkta deva, to pakāpeniski kāpina, līdz sasniegta deva, kādu bērnam būtu jāsaņem vienas ēdienreizes laikā. Testa norisi uzrauga gan ārsts, gan māsiņa, lai laikus tiktu pamanītas pirmās alerģiju izpausmes, ja tādas ir, un tās novērstu.

Pārtikas alerģijas biežāk sastopamas tieši agrīnā vecumā, proti, bērniem biežākais alergēns dzīves pirmajā gadā ir piens, tad parasti olas baltums un dzeltenums, pēc tam seko citi produkti – zivis, rieksti u.c. Pozitīvi ādas alerģijas testi un specifisku antivielu atrašana asinīs ne vienmēr nozīmē, ka bērns nevar lietot attiecīgo pārtikas produktu, kā arī šie testi var saglabāties pozitīvi vēl ilgstoši pēc tam, kad bērna organisms jau spēj uzturā lietot konkrēto pārtikas produktu bez simptomu parādīšanās, tādēļ pārtikas alerģiju apstiprināšanai vai izslēgšanai, nozīmē pārtikas provokācijas testu, uzsvēra Bērnu slimnīcas alergologs Elīna Aleksejeva.

Lasīt vairāk

© Bērnu klīniskā univeristātes slimnīca