Durvis ver ilgi gaidītā infekciju slimību nodaļa

Publicēts: 22.01.2015
Ceturtdien 22. janvārī, plkst. 13.00 klātesot veselības ministram Guntim Belēvičam, valsts sekretārei Solvitai Zvidriņai, Bērnu slimnīcas vadībai un personālam, durvis apmeklētajiem vēra 7. infekcijas slimību nodaļa, kas renovēta ar ERAF līdzfinansējumu.

Infekcijas slimību nodaļā ik gadu palīdzību saņem 3000 mazie pacienti ar plašu slimību loku. Vairāk, kā pusi no gadījumiem sastāda zarnu infekcijas slimības un tām seko dažādas lokalizācijas elpceļu infekcijas, kā arī tipiskās bērnu infekcijas, piemēram, skarlatīna, vējbakas, cūciņas un citas. Šajā nodaļā palīdzību saņem arī pacienti ar hepatoloģiskām (aknu) infekcijām.

 

Celtniecības darbi nodaļā noritēja 3735 m² platībā. Katra palāta aprīkota ar atsevišķu sanitāro mezglu, kas mazinās infekciju pacientu savstarpēju kontaktēšanos, un līdz ar to infekciju apmaiņu. Palātas paredzētas tikai divu pacientu aprūpei un ārstēšanai. Nodaļa krāsota saulainās krāsās, rotāta ar krāšņiem sienu gleznojumiem, kas priecē gan bērnus, gan vecākus. Infekcijas slimību nodaļas kanalizācijas ūdeņiem tiek veikta atsevišķa attīrīšana ar augstu filtrāciju pakāpi, kas nodrošina slimību ierosinātāju nenokļūšanu pilsētas kanalizācijas ūdeņos. Kopējās 7.nodaļas būvniecības izmaksas sastādīja teju 3 miljoni eiro

Informējam, ka vērienīgie būvniecības darbi tiek veikti Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansētā projekta „VSIA „Bērnu klīniskā universitātes slimnīca” stacionārās veselības aprūpes infrastruktūras attīstība” ietvaros, no kura 84,21% ir ERAF līdzfinansējums, 15,79% - Bērnu slimnīcas līdzfinansējums. Šī projekta ietvaros ir paredzēta vēl trīs slimnīcas korpusu rekonstrukcija, proti, šobrīd ir uzsākta 10.korpusa rekonstrukcija, kurā atradīsies ģenētiskā laboratorija, vienlaikus ir noslēgts līgums par 23.korpusa rekonstrukciju, kurā izvietosies rehabilitācijas klīnika, kā arī tuvākajā laikā plānots noslēgt līgumu par 24.korpusa 1.kārtas rekonstrukcijas darbiem, kurā mājvietu atradīs Hematoonkoloģijas nodaļas pacienti.

 

Lasīt vairāk

Ēnu diena 2015

Publicēts: 20.01.2015
Ēnu diena ir pasaulē atpazīstama un atzīta Junior Achievement karjeras izglītības programma 1.-12. klašu skolēniem, kuras laikā skolēni apmeklē kādu darba vietu un 4 – 6 stundu garumā vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu.

Šogad, Ēnu diena Latvijas uzņēmumos notiks 11.februārī. Šī projekta mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavotos darba tirgum. 

Šī ir programma, kas jau daudzus gadus sekmīgi iekļauj izglītības procesā karjeras jautājumus, rosinot jauniešus plānot savu nākotni jau skolas laikā. Veidojot sadarbību starp skolu, sabiedrību un darba vidi, Ēnu diena sekmē jauniešu integrāciju sabiedrībā un darba tirgū nākotnē.

Arī Bērnu slimnīca aicina ēnotājus pieteikties vakantajām ārstniecības, aprūpes, kā arī administratīvo darbinieku vietām. Pieteikties vari līdz pat 4.februārim- http://ej.uz/enobernuslimnica 

 

Ēnu dienas 2015 Ēnu devēju vakanču reģistrēšana norisinās no 12.janvāra līdz 2.februārim. Ēnotāju pieteikšanās norisinās no 19.janvāra līdz 4.februārim. 

Uzmanību! Ja 11.februāra laikā ar gripu saslimušo bērnu skaits būs liels, kā dēļ Bērnu slimnīcā tiks izsludināta karantīna, ēnošana slimnīcā tiks atcelta. Taču šādā gadījumā katru akceptēto ēnu informēsim katru akceptēto ēnu individuāli, tādēļ lūgums norādīt savu tālruņa numuru. 

 

Lasīt vairāk

Kā pasargāt sevi no gripas?

Publicēts: 16.01.2015
Slimību profilakses un kontroles centrs ziņo, ka ir sākusies intensīva gripas izplatība un tuvākajā laikā saslimstība ar gripu turpinās pieaugt!

Lai nesaslimtu ar gripu, svarīga ir imunitātes stiprināšana, ievērojot veselīgu dzīvesveidu, pilvērtīgu uzturu, miegu utt.

Aicinām pēc iespējas retāk apmeklēt vietas, kur uzturas daudz cilvēku – masveida pasākumi slēgtās telpās, sabiedriskais transports u.c., īpaši, ja ģimenē ir mazi bērni. 

Tāpat mācīsim bērniem rūpīgi mazgāt rokas, nedzert no kopīgām krūzēm un nebāzt mutē rokas, zīmulus u.c. priekšmetus, kas var saturēt infekciju izraisītājus.Pirmās gripas pazīmes pēc inficēšanās parādās pēc 48 - 72 stundām, var būt arī no 24 stundām līdz 7 dienām. Gripai raksturīgs:

-pēkšņs sākums;
-galvassāpes;
-drudzis;
-paaugstināta temperatūra;
-kaulu "laušanas sajūta'';
-aizlikts deguns bez iesnām un sauss, rejošs klepus.

PLAŠĀK PAR GRIPU un to, kā no saslimšanas izvairīties-http://www.spkc.gov.lv/gripa/

Lasīt vairāk

Vakcinācija pret rotavīrusu - bērniem bez maksas!

Publicēts: 10.01.2015
Sākot ar janvāri Vakcinācijas kalendārs papildināts ar vakcīnu pret rotavīrusu infekciju, kas turpmāk tiks apmaksāta bērniem 100% apmērā no valsts budžeta līdzekļiem. Saskaņā ar Vakcinācijas kalendāru vakcinācijas kursu pret rotavīrusu infekciju uzsāk divu mēnešu vecumā. Imunizācijas kurss sastāv no divām vakcinācijas reizēm, vakcīna ir pilienveida, to iepilina bērnam mutē. Rotavīrusu infekcija ir akūta, vīrusu izraisīta slimība, kas biežāk skar bērnus un kam raksturīgs gremošanas trakta iekaisums, organisma saindēšanās un dehidratācija (atūdeņošanās). Visuzņēmīgākie pret rotavīrusu infekciju ir zīdaiņi un bērni līdz trīs gadu vecumam. Bīstamākā rotavīrusu izraisīta komplikācija ir organisma strauja atūdeņošanās jeb dehidratācija, kad organisms zaudē būtisku daudzumu šķidruma (arī sāļus), kas ir ļoti bīstami tieši maziem bērniem un zīdaiņiem. 

Plašāk: http://www.vmnvd.gov.lv/lv/aktualitates/445-vakcinacija-pret-rotavirusu-berniem-bez-maksas

Lasīt vairāk

Dāvis atgriežas mājās!

Publicēts: 06.01.2015
5.janvārī deviņgadīgais Dāvis tiks izrakstīts no Filadelfijas Bērnu slimnīcas, Bērnu slimnīcas fondam vakardien paziņoja slimnīcas pārstāvji un Dāvja mamma. Bērnu slimnīcas fonds šobrīd meklē avioreisu, ar kuru mājās varētu atgriezties Dāvis kopā ar mammu.

Dāvis uz ASV devās pagājušā gada 16.decembrī, lai saņemtu viņa dzīvībai nepieciešamu operāciju, kādu varēja nodrošināt Filadelfijas Bērnu slimnīcā. 18.decembrī zēnam tika veikta operācija, kas noritēja 8 stundas un kurā piedalījās arī Dāvja ārstējošais ārsts Olafs Volrāts no Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas. Procedūra bija veiksmīga un Dāvim jau decembra beigās tika izņemtas drenes un viņš patstāvīga varēja staigāt pēc gandrīz vairāk nekā pusgadu ilga perioda. Filadelfijas Bērnu slimnīcas ārsti turpina meklēt cēloni, kā rezultātā zēnam radās nopietni veselības sarežģījumi, taču šobrīd ir skaidrs, ka tā nav kardioloģiska saslimšana, par ko iepriekš bija aizdomas. Pēc ārstu ieskatiem Dāvis var dodies mājup un nepieciešamos izmeklējumus var veikt attālināti, par tiem informējot Dāvja ārstējošos ārstus Latvijā. Zēna dzīvības glābšanai un veselībai pāris dienu laikā tika saziedoti 317 173.95 eiro, valsts vpiešķīra100 000 eiro.
Bērnu slimnīcas fonda vadītāja Liene Dambiņa: „Vēlreiz un vēlreiz sirsnīgs paldies visiem, kuri atsaucās un palīdzēja Dāvim nokļūt ASV un saņemt operāciju, kas glāba Dāvja dzīvību un atgrieza viņam veselību! Vēl pirms paša jaunā gada kopā ar Bērnu slimnīcas dakteriem nosūtījām materiālu, kas bija nepieciešams Filadelfijas ārstiem, lai varētu noteikt diagnozi, tāpēc baidījāmies, ka ārstēšanās nevis paātrināsies, bet tieši pretēji – ieilgs. Ne tikai mēs, bet arī Dāvja mamma bijām pārsteigti par ātro atveseļošanos, jo iepriekš slimnīca bija paudusi informāciju, ka ārstēšanās aizņems aptuveni pusotru mēnesi. Dāvis ir atveseļojies krietni ātrāk un var doties mājup, viņam ceļā vairs nav nepieciešama aprūpe, par ko mums visiem ir ļoti liels prieks!”

eiro.Atgādinām, ka zēnam tika konstatēta smaga kombinēta patoloģija saistībā ar nepareizu limfas atteci no vēdera dobuma orgāniem, kā rezultātā veidojas neatgriezeniski vielu maiņas traucējumi un iestājas imūndeficīta sindroms. Nesniedzot steidzamu palīdzību, slimības iznākums vairumā gadījumu ir letāls. Bērnu slimnīcas ārsti ir veikuši vairākas medicīniskas darbības, t.sk. ķirurģisku limfas atteces traucējumu korekcijas mēģinājumu un citas, kas nav sniegušas cerēto rezultātu. Ņemot vērā to, ka Latvijā limfogrāfija netiek veikta, Bērnu slimnīcas terapeitiskās iespējas ir izsmeltas un ir nepieciešama ārvalstu palīdzība.

Informējam, ka situācijās, kad Latvijā esošo speciālistu zināšanas, pieredze vai medicīnas tehnoloģiju resursi ir nepietiekami, bērniem tiek nodrošināta iespēja saņemt medicīnisko palīdzību kādā no Eiropas Savienības valstīm. Bērnu slimnīcas ārsti sazinās ar ārvalstu kolēģiem un organizē bērna ārstniecības procesu, savukārt Bērnu slimnīcas fonds uzņemas rūpes par bērna un viena no vecākiem, kā arī pavadošā ārsta transportēšanu un uzturēšanos konkrētajā klīnikā. No valsts līdzekļiem tiek segtas tiešās ārstniecības izmaksas bērnam (operācijas, izmeklējumi u.c. pakalpojumus). Dāvis būs pirmais pacients no Latvijas, kuram ir nepieciešams doties ārpus Eiropas Savienības un ekonomiskās zonas, lai saņemtu medicīnisko palīdzību, jo tā ir iespējama tikai ASV.

Lasīt vairāk

© Bērnu klīniskā univeristātes slimnīca