Mums ir būtisks Jūsu viedoklis!

Publicēts: 27.07.2015


Lai pilnveidotu sniegto pakalpojumu kvalitāti, lūdzam Jūs aizpildīt nelielu anketu. Aptauja sastāv tikai no diviem jautājumiem, tāpēc tas neaizņems daudz Jūsu laika. 

Anketu var aizpildīt ŠEIT


 

 

Lasīt vairāk

Dzīvesprieks un labs garastāvoklis ir labākie vitamīni!

Publicēts: 24.07.2015
Dzīvesprieks un labs garastāvoklis ir labākie vitamīni!Lai arī vasaras laikā BKUS ārstējas mazāk bērniņu, slimnīcā arvien čakli rosās interešu izglītības pedagogi, kuri rūpējas, lai mazajiem pacientiem slimnīcā nebūtu jāgarlaikojas un dienas tiktu pavadītas ar smaidu un gaišām domām.Ik dienu bērni pulcējas spēļu istabās, kur kopā ar pedagogiem zīmē, līmē, spēlē galda spēles, muzicē un diskutē par bērniem aktuālām tematiem. RCB Saulaino dienu bibliotēkā plauktos gozējas košas grāmatas un žurnāli dažādu vecumu lasītājiem, turklāt, sadarbojoties ar Bērnu slimnīcas fondu un citām organizācijām,šeit notiek arī jautri priekšnesumi, koncerti un izrādes.
Lasīt vairāk

Atgādinājums par Bērnu vakcinācijas centra darbības virzieniem

Publicēts: 26.06.2015
Cienījamie ģimenes ārsti, pediatri un speciālisti!

22. aprīlī Bērnu slimnīcas speciālisti informēja medijus par jaunizveidotā Bērnu vakcinācijas centra darbības uzsākšanu. Vēlamies atgādināt par centra darbības virzieniem, iespējām pierakstīt pacientus, kā arī saņemt atbildes uz jums interesējošiem jautājumiem, kas saistīti ar bērnu vakcināciju.

Ambulatorai konsultēšanai un vakcinācijai nosūtāmas sekojošas pacientu grupas:


  • Ar ģimenes ārsta nosūtījumu Nacionālās Imunizācijas programmas (NIP) realizēšanai, ja bērna imunizācija dažādu iemeslu dēļ nevar tikt veikta pie ģimenes ārsta;
  • Pacienti ar ģimenes ārsta nosūtījumu vakcinācijas blakusparādību gadījumos;
  • Pacienti ar ģimenes ārsta nosūtījumu, ja bērns ir imūnkompromitēts, pieder pie imunizācijas riska grupām, ir ar citām hroniskām saslimšanām, iepriekšējās vakcinācijas ar sarežģījumiem un tml.;
  • Pacienti, kuri paši vēlas veikt imunizāciju BKUS (veic pacienta iemaksu no saviem līdzekļiem, pakalpojums jau iekļauts BKUS Ambulatoro pakalpojumu sarakstā un samaksa atbilstoši cenrādim);
  • Konsultēšana, izmeklēšana pirms un pēc imunizācijas pacientiem ar imunizācijai apgrūtinātu anamnēzi, vakcinācijas radītās imunitātes pārbaude riska grupu indivīdiem (pēc noteiktām indikācijām);
  • NIP un ārpus NIP, jebkura EU vai LV reģistrēto vakcīnu ievade pēc iepriekš speciālista noteiktām indikācijām (līdzekļi gan valsts apmaksātas vizītes ietvaros, gan maksas pakalpojums).
Pēdējos gados ir būtiski pieaudzis to bērnu īpatsvars, kuru vakcinācijas plāns medicīnisku un citu indikāciju dēļ nevar būt vai nav veikts, saskaņā ar noteikto nacionālo imunizācijas programmu. Tādēļ sarežģītu imunizācijas situāciju risināšanā ir jāiesaistās bērnu infektologam, ar papildus izglītību sarežģītu imunizācijas situāciju risināšanā.

Aicinām ģimenes ārstus, pediatrus un speciālistus rakstīt uz epastu: vakcinācijascentrs@bkus.lv, izklāstot ar vakcināciju saistīto problēmu detaļās, kā arī, atstājot kontakttālruni, lai saņemtu padomu par bērnu vakcinācijas jautājumiem.

Jūsu Bērnu klīniskās universitātes slimnīca un Bērnu vakcinācijas centrsLasīt vairāk

No korupcijas veselības sistēmā cieš visi

Publicēts: 17.06.2015
Šodien Bērnu klīniskās universitātes slimnīcai sadarbojoties ar sabiedrību par atklātību Delna un domnīcu  Providus tika prezentēts ziņojums par korupciju veselības sistēmā un kampaņa ‘No korupcijas veselības sistēmā cieš visi’.

kampaņa 'No korupcijas veselības sistēmā cieš visi'

Neoficiālo maksājumu problēmas būtība nav saistīta tikai ar nodokļu nomaksas jautājumu, bet norāda uz kvalitātes standarta trūkumu veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanā, nepietiekamo ārstu atalgojumu, veselības aprūpes finansēšanas sistēmas problēmām un daudziem citiem strukturāliem iemesliem.

‘Delna vienmēr ir norādījusi, ka Latvijā ieilgušajā neoficiālo maksājumu problēmas risināšanā nepietiek vien ar atsevišķiem soļiem, bet nepieciešams caurskatīt visu veselības aprūpes sistēmu un korupcijas riskus tajā. Pretkorupcijas pasākumi būs iedarbīgi vien tad, ja tiks izvērtēti visi korupciju veicinošie apstākļi institūciju strukturālajā un motivācijas līmenī. Pateicības pieņemšana vai pat atsevišķos gadījumos, izspiešana no neaizsargātiem pacientiem, ir Latvijas medicīnas problēma un uzskatāma par strukturālu korupciju visā veselības aprūpes nozarē. Daļas ārstu pasīva piekrišana pieļauj šādu korupcijas formu, degradē ārstu profesiju un pārvērš par upuriem neskaitāmus cilvēkus, bet kvalitatīvi medicīnas pakalpojumi pieejami tikai ierobežotam personu lokam,’ uzskata sabiedrības par atklātību Delna direktors Gundars Jankovs.  

Pacientu un ārstniecības personu nevienlīdzīgās attiecības šo zināšanu jomā ir viens no faktoriem, kas nosaka, ka korupcijas novēršanu nevar atstāt pacientu ziņā, bet gan katrai iestādei jānodrošina, ka koruptīva prakse tajā nav iespējama. Taču ļoti svarīgi ir par šo vispārpieņemto un teju par normālo atzīto praksi runāt un skaidrot sabiedrībai, kā rīkoties ārstniecības iestādē, lai nerastos nesaprotamas situācijas un korupcijas riski. Visiem ievērojot vienotu kārtību, tiks saņemts atbilstošs pakalpojums pacienta vajadzībām, pretēji tam, ja noteiktā kārtība tiks apieta un tiks veicināta pateicību došana ārstiem.

Protams, viens no faktoriem, kas rada apstākļus korupcijas izpausmei ir garās rindas, piemēram, uz ambulatoro pierakstu. Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētāja Anda Čakša norāda, ka šeit liels atspaids būtu racionālāka sadarbība ar ģimenes ārstiem, kuri skrupulozāk izvērtētu nepieciešamību nosūtīt bērnu pie speciālista. ‘Nereti veidojas situācija, kad liela daļa pacientu vairāku mēnešu garo rindu izveido nepamatotu apsvērumu dēļ, tāpēc tie, kuriem patiešām nepieciešama speciālistu konsultācija saskaras ar ilgu gaidīšanu. Lai novērstu šo situāciju Bērnu slimnīcā ir ieviests pakalpojums – tiešās pieejamības pediatrs, pie kura nosūtījums nav nepieciešams. Šis ārsts izvērtēs, vai bērnam patiešām nepieciešama steidzama speciālista konsultācija. Ja tas tā būs, pacients to saņems,’ norāda Anda Čakša.  Tomēr apzināmies, ka vēl liels darbs jāveic sabiedrības izglītošanā.

Taču ir ļoti svarīgi, lai pacientiem veidotos izpratne par veselības aprūpes sistēmu un to, cik līdzatbildīgi ir visi, būvējot pārskatām un skaidru veselības aprūpi. Godprātīgai attieksmei jābūt kā no pacientu, tā ārstu puses, jo no korupcijas  veselības aprūpē cieš visi – pacienti, medicīnas personāls un arī medicīnas iestādes.
Tāpēc kampaņas autori cer, ka šim pirmajam solim sekos arī nākamie un arī citas medicīnas iestādes pievērsīsies šī jautājuma aktualizēšanai.
Un pats galvenais – aicinājums, sastopoties ar situāciju, kad medicīnas iestādē tiek prasīts nedeklarēts maksājums – būt aktīviem un ziņot par šo faktu kā ārstniecības iestādes vadībai, tā atbildīgajām iestādēm, jo katra cilvēka atbildīga rīcība ir neatņemams posms ceļā uz sistēmas atveseļošanos.Lasīt vairāk

Sveicam BKUS kolēģi, asociēto profesori Ingunu Lubau

Publicēts: 12.06.2015
BKUS kardioloģe, docente Inguna Lubaua (attēlā pa labi)  pirmo reizi Latvijas vēsturē bērnu kardioloģijas specialitātē ievēlēta par asociēto profesori.  Turklāt šī nedēļa mūsu kolēģei bijusi dubultā nozīmīga, jo nedēļas sākumā, būdama vēl docente, I. Lubaua ieguva arī ļoti nozīmīgu balvu - Latvijas Zinātņu akadēmija (LZA), SIA "ITERA Latvija" un RTU Attīstības fonda apbalvojumu par izcilu veikumu bērnu kardioloģijā.
LZA, SIA "ITERA Latvija" un RTU Attīstības fonds  balvu piešķir ievērojamiem Latvijas zinātniekiem un praktiķiem par izcilu veikumu vai mūža devumu vides, zemes un ģeogrāfijas zinātnēs vai par nozīmīgu vides izstrādes sistēmu veicināšanu. Pirmo reizi balva tika piešķirta 2001. gadā. Līdz šim balvu saņēmuši 26 zinātnieki un praktiķi. Bērnu klīnikas vadītāja Dace Gardovska sveic Ingunu Lubau, kļūstot par asociēto profesori Lasīt vairāk

© Bērnu klīniskā univeristātes slimnīca