Sargāsim bērnus svētku laikā!

Publicēts: 23.12.2014
Svētki ir prieka pilns laiks kā bērniem, tā pieaugušajiem. Taču katru gadu svētku brīvdienas ir arī laiks, kad pieaug gūto traumu un saslimšanu skaits. Ko mēs varam darīt, lai novērstu dažādas svētkiem raksturīgās saslimšanas un, ko darīt, ja nelaime tomēr skārusi?

  

Ik gadu Bērnu slimnīcā svētku laikā pēc palīdzības vēršas bērni, kuru guvuši dažādas traumas – pakrītot uz ielas vai mājās, dauzoties un sportojot gūti lūzumi, mežģījumi un vaļējas brūces. Vienlaikus raksturīgas arī ar svētkiem saistītas traumas, piemēram, applaucējumi ar ēdienu vai dzērienu, kā arī apdegumi neuzmanīgi rīkojoties ar pirotehniku.Turklāt, analizējot gūto traumu datus, skaidri redzams, ka bērni visvairāk traumu gūst tieši mājās, proti, vidē, kurai būtu jābūt bērnam visdrošākajai un piemērotākajai. Tāpat pie mediķiem vēršas bērni ar dažādām vienkāršām saslimšanām- paaugstinātu temperatūru, sausu klepu, kakla vai auss sāpēm un dažādām vīrusa slimībām. Pērn svētku (Ziemassvētku un Jaunā gada) brīvdienu laikā Bērnu slimnīcās mediķi palīdzību sniedza teju 1300 bērniem.

 

Lasīt vairāk

Telpu nomu izsole

Publicēts: 16.12.2014
Bērnu klīniskā universitātes slimnīca organizē telpu nomu izsoli.  Nomas tiesību izsoles mērķis ir noteikt konkrētu nomnieku, kurš piedāvā izdevīgāko finansiālo piedāvājumu.  Izsoles objekts ir 197, 2m² Bērnu slimnīcai piederošas telpas, Juglas ielā 20, nomas tiesības ar pacientu aprūpi saistītu pakalpojumu sniegšanai, kas tiek izsolītas rakstiskā izsolē. Vismaz daļai sniedzamo pakalpojumu jābūt valsts apmaksātiem ar pacientu aprūpi saistītiem veselības aprūpes pakalpojumiem.

Pieteikumus gaidīsim līdz 2014. gada 29. decembrim, plašāk Nomas tiesību izsoles noteikumos un 2.pielikumā .

Lasīt vairāk

Dāvis dodas ceļā uz Filadelfijas Bērnu slimnīcu

Publicēts: 10.12.2014
16. decembrī, plkst. 6:35 deviņgadīgais Dāvis kopā ar mammu un mediķiem dosies uz Filadelfijas Bērnu slimnīcu, lai saņemtu nepieciešamo ārstēšanu un atgūtu veselību. Zēna dzīvības glābšanai un veselībai pāris dienu laikā tika saziedoti 317 173.95 eiro, savukārt valsts piešķīra 100 000 eiro.

 

Ņemot vērā, ka Dāvja veselības stāvoklis ir vērtējams kā stabils, Bērnu slimnīcas ārstu konsīlijs nolēma, ka zēns ceļā var doties ar regulāro avioreisu, taču, lai lidojumā laikā uzraudzītu un nodrošinātu nemainīgas vitālās organisma funkcijas (elpošanu, sirdsdarbību, asinsspiedienu), kā arī, lai nepieciešamības gadījumā sniegtu medicīnisko palīdzību, līdzi jādodas gan bērnu intensīvas terapijas speciālistam, gan bērnu ķirurgam.

Lasīt vairāk

Prātīgi un veseli pirmssvētku laikā!

Publicēts: 09.12.2014
Ziemassvētku laikā ,saņemot ilgi gaidīto saldumu paciņu vai, ciemojoties pie radiem un draugiem, nereti uz galda guļ gardi smaržojoši pīrādziņi, šokolādes konfektes un citi našķi, kas tā vien aicina tos vienu pēc otra nogaršot. Puncis pilns- enerģijas daudz! Taču bērniem ierasto ēdienreizi vairs negribas, vēders uzpūties un ciemos atnācis aizcietējums! Ja no našķiem atturēties nesanāk- neaizmirsti, ka reizē ar tiem jāuzņem papildus šķidrums un šķiedrvielas- tam lieliski noderēs dažādi augļi un dārzeņi, piemēram, burkāni.  Droši varam teikt, ka šobrīd arī mandarīni ir visur- gan mājās, gan veikalos, gan rokās, gan kabatās. Mandarīnos, kā jau visos citrusaugos ir daudz C vitamīna, turklāt interesanti, ka vienā mandarīnā ir vidēji 45 kalorijas. Taču atcerēsimies, ka bērniem līdz 1 gada vecumam mandarīnus dot nav ieteicams, arī jūtīgiem bērniņiem- ne vairāk kā divus dienā. Uz veselību!    Lasīt vairāk

Palīdzēsim Dāvim!

Publicēts: 28.11.2014
Dāvis ir brīnišķīgs 9 gadus vecs puisītis, kurš līdz šī gada maijam baudīja bezrūpīgu bērnību, mācoties skolā, spēlējot šahu, dauzoties ar draugiem un auklējot mazo 3 gadus veco māsiņu. Šī gada maijā viņam strauji pasliktinājās veselība, kā rezultātā Dāvis kopš tā brīža atrodas Bērnu slimnīcas Ķirurģijas nodaļā. Viņam ir diagnosticēta reta saslimšana, mūsu ārsti ir darījuši visu iespējamo un šobrīd vairs nav viņu spēkos puikam palīdzēt. Vienīgā iespēja glābt Dāvja dzīvību ir doties uz Filadelfijas Bērnu slimnīcu, taču valsts Dāvja ģimenei ir atteikusi finansējumu 300 100 eiro apmērā. Mēs apzināmies, ka nepieciešamā summa ir liela, taču bērna dzīvībai nav cenas, tāpēc ceram uz līdzcilvēku atsaucību un cilvēcību, un aicinām ikvienu ziedot Dāvim - 9 gadus jaunā puikas veselība un dzīvība šobrīd ir atkarīga no mūsu palīdzības!


Ziedošanas iespējas : 9000 6681 - zvanot, tiek ziedots 1.42 eiro
Pārskaitot uz BSF bankas kontiem ar atzīmi Dāvim :
AS SEB banka, Bankas kods: UNLALV2X, Konta nr. LV84UNLA0050012160326
AS Swedbank, Bankas kods: HABALV22, Konta nr.LV02HABA0551000377020
Lasīt vairāk

© Bērnu klīniskā univeristātes slimnīca