Jūs atrodaties šeit

Ēdināšana

Slimnīcā ir vairākas diētas atbilstoši bērnu vecumam un attiecīgai saslimšanai. Ārsts, apskatot pacientu, nosaka kāda diēta pacientam piemērojama, jo, piemēram, diabēta pacienti saņem papildus ēdienreizes, savukārt celiakijas pacientiem ēdienkartē netiek izmantoti miltu produkti.

Slimnīcas pacientiem katru dienu pieejamas trīs ēdienreizes ar siltiem ēdieniem. Iekļauti ir gan zivju, gan gaļas, gan dārzeņu un piena produkti. Slimnīcas dietoloģijas dienests izstrādā ēdienkarti, ievērojot veselīga uztura vadlīnijas, proti, uzturvielu attiecības. Ēdienkarte tiek veidota, lai pacienti diennaktī uzņemtu 1800- 2000 kcal, kā arī tiek sabalansētas uzturvielas: olbaltumvielas 15%, tauki līdz 30% un  ogļhidrāti. Gatavojot maltītes, netiek izmantoti pusfabrikāti, kā arī ēdiens tiek gatavots attiecīgajai ēdienreizei, katru reizi nodrošinot svaigu un kvalitatīvu maltīti. Slimnīcas diētas māsa pastāvīgi veic gan kvalitātes, gan garšas kontroli, kā arī nodaļās tiek veiktas aptaujas, lai iespēju robežās pilnveidotu un dažādotu ēdienkarti. Ja Jums rodas kādi jautājumi vai nepieciešamas izmaiņas nozīmētajā diētā, aicinām vērsties pie ārstējošā ārsta vai nodaļas virsmāsas. Ir iespēja pieteikt ārsta - dietologa konsultāciju.

Stājoties stacionārā, kamēr slimnīcas darbinieki apstrādā datus, lai parūpētos par visatbilstošāko diētu, vecākiem jāparūpējas par bērna pirmo ēdienreizi, savukārt jau nākamās ēdienreizes nodrošinās slimnīcas virtuve.

Ja esat neparedzēti ieradušies slimnīcas Neatliekamās medicīniskās palīdzības un observācijas nodaļā (šajā nodaļā bērns var uzturēties līdz 24 stundām, kamēr tiek pieņemts lēmums par viņa stacionēšanu tālākai ārstēšanai slimnīcā vai došanos mājup), slimnīca šādam ambulatora tipa pakalpojumam, ja bērns NMPOD dienas laikā (8.00-22.00) atrodas ilgāk par 2 stundām, piedāvā vieglu maltīti. Ja bērns netiek stacionēts, vecāki pēc vēlēšanās var sagādāt ēdienu slimnīcas kafejnīcā, savukārt, ja bērns tiks stacionēts, tiks piemēroti stacionāra barošanas noteikumi. 

Ja ir paredzēta operācija, pirms tās nedrīkst ne dzert, ne ēst.  Pēc operācijas varēs dzert negāzētu ūdeni, jogurtu, kefīru un apēst banānu.

Slimnīca atbalsta bērnu dabīgo ēdināšanu. Sākot ar nākamo dienu pēc iestāšanās māmiņām, kuras baro bērnu ar savu pienu un atrodas pastāvīgā klātbūtnē pie bērna vecumā līdz vienam gadam, tiek nodrošināta bezmaksas ēdināšana trīs reizes dienā. Savukārt, ja mazuļa māmiņa bērnu nebaro ar krūti, viņai ēdināšana netiek nodrošināta. Gan Torņakalna, gan Gaiļezera novietnēs darbojas kafejnīcas, kur iegādāties ēdienu gadījumā, ja  neesat paguvuši par to parūpēties. Ir arī kafijas, sviestmaižu un auksto dzērienu automāti, kur var iegādāties uzkodas laikā, kad kafejnīcas nestrādā.

Laikus brīdinot,   vecākiem ir iespēja iegādāties arī slimnīcas piedāvāto ēdienu.  Lūdzu, interesējieties par šo iespēju pie nodaļas māsām. Maksas pakalpojuma cenrādis ŠEIT

Kafejnīcas darba laiks Torņakalnā:

  • pirmdiena - piektdiena:  09.00 - 19.00 
  • sestdiena, svētdiena: 10.00 - 18.00

Kafejnīcas darba laiks Gaiļezerā:

  • pirmdiena - piektdiena: 9.30 - 17.00