Jūs atrodaties šeit

Interešu izglītība, pasākumi, bibliotēka

Interešu izglītība

Daudzviet slimnīcas nodaļās ir iekārtotas rotaļistabas, kurās pacientiem un viņu vecākiem ir iespēja atpūsties no medicīniskajām manipulācijām brīvajā laikā un piedalīties interešu izglītības pedagogu piedāvātajās aktivitātēs.

 

Kopā ar pedagogu rotaļistabā var: zīmēt,līmēt, izkrāsot, aplicēt, veidot,konstruēt, pērļot, filcēt,muzicēt,veidot logu vitrāžas,izliet dažādas figūras, rotaļāties, sarunāties, spēlēt galda spēles utt.     

Interešu izglītības pedagogi slimnīcā strādā pēc īpašām licenzētām interešu izglītības programmām, kuras ir piemērotas tieši darbam ar pacientiem – bērniem. Interešu izglītības aktivitātes  palīdz bērniem un jauniešien adaptēties atšķirīgajā slimnīcas vidē, atbrīvoties no stresa, atpūsties, atgūt emocionālo līdzsvaru un lietderīgi pavadīt brīvo laiku.

 

Informāciju par interešu izglītības un citām brīvā laika aktivitātēm var saņemt nodaļā pie interešu izglītības pedagoga. Interešu izglītības darbu slimnīcā organizē un koordinē Pacientu Sociālās Aprūpes un Interešu Izglītības daļa: tālr. 67064493, 26356713, darba dienās no 9:00 - 17:00.

 


Vispārējā izglītība

Ilgstoši slimojošajiem skolas vecuma pacientiem sadarbībā ar Rīgas domes IKSD Ilgstoši slimojošo izglītojamo apmācību centru skolotājiem tiek organizēts mācību process pamatskolas izglītības programmu apguvei. Pieteikties un iegūt informāciju par mācībām iespējams pie nodaļas interešu izglītības pedagoga vai virsmāsas vai zvanot pa tālr. 67064493, 26356713, darba dienās no 9:00 - 17:00.

 


Saulaino dienu bibliotēka (RCB)

Saulaino dienu bibliotēka (RCB) atrodas slimnīcas jaunajā daudzfunkcionālajā korpusā, blakus reģistratūrai un kafejnīcai.

Bibliotēkas darba laiks:

  • Darbdienās: 9:00 - 16:00
  • Sestdiena, Svētdiena: Slēgts

Katra mēneša pēdējā trešdiena- Spodrības diena!

 

Bibliotēka piedāvā :

  •     Pasaku un bilžu grāmatas
  •     Krāšņas enciklopēdijas
  •     Grāmatas par piedzīvojumiem, ceļojumiem, vēsturi, ģeogrāfiju u.c.
  •     Interesantus žurnālus un avīzes
  •     Datorus ar Internet pieslēgumu
  •     Interesantas izstādes
  •     Uzspēlēt klavieres
  •     Apmeklēt pasākumus

 


Spēļu namiņš

Spēļu namiņā, kas atrodas blakus kafejnīcai, katru darba dienas vakaru no 16.00 līdz 20.00 ir iespēja interesanti pavadīt laiku – zīmējot, veidojot, konstruējot vai lasot un spēlējot dažādas spēles. Spēļu namiņā var arī rotaļāties, spēlēt klavieres un uzgaidīt, kad būs jāiet pie ārsta. Ja ir brīvs vakars, var mierīgi pasēdēt un pašķirstīt grāmatas un žunālus.

Pievienojies un veseļojies ar prieku smiley

 


Pasākumi

Pasākumi bērniem notiek Saulaino dienu bibliotēkas (RCB) telpās, I.Rankas auditorijā (Gaiļezera novietnē), slimnīcas nodaļās un sezonāli arī parka teritorijā.

Pasākumu spektrs ir plašs un  bērnu auditorijai piemērots - mūzikas un deju koncerti, nelielas izrādes, radošās darbnīcas, izstādes, filmu un multfilmu seansi, tematiskās un spēļu pēcpusdienas utt. Bērnus satikt un iepriecināt vēlas gan Ziemassvētku vecītis, gan Lieldienu zaķis un citi bērnu draugi.

Pasākumus slimnīcā koordinē Pacientu sociālās aprūpes un interešu izglītības daļa, tālr. 67064493, 26356713 ( darba dienās no 9:00 - 17:00). Bērnus par pasākumiem informē un uz pasākumiem atved interešu izglītības pedagogi.

Pasākumu organizēšanā iesaistās Bērnu slimnīcas fonds, Saulaino dienu bibliotēka (RCB), kultūras un izglītības iestādes, valsts un pašvaldību institūcijas, brīvprātīgo organizācijas, uzņēmumi, privātpersonas u.c.