Jūs atrodaties šeit

Neirogrāfija un elektromiogrāfija

Neirogrāfija ir impulsa pārvades ātruma noteikšana pa nervu motorām un sensorām šķiedrām, izdarot bipolāru perkutānu supramaksimālu nerva stimulāciju.  Reģistrē motoro un sensoro nervu šķiedru darbības potenciālus. Minēto rādītāju izmaiņas norāda uz izmeklējamā perifērā nerva motoro un/vai sensoro šķiedru bojājumu, tā raksturu un līmeni.

Elektromiogrāfija (EMG) ir muskuļu biopotenciālu reģistrācijas metode. Izmeklēšanu izdara ar adatu elektrodiem. To veic, pacientam atrodoties miera stāvoklī, kā arī vieglas un maksimālas muskuļa kontrakcijas laikā.

Izmeklējumi var būt nepieciešami šādos gadījumos:

  • roku un kāju kompresijas un citas ģenēzes mononeiropātijas, polineiropātijas, traumatiski perifērās nervu sistēmas bojājumi,
  • radikulopātija un pleksopātija,
  • muskuļu, muguras smadzeņu un motoneironu slimības.

Norise

Bērnu nogulda uz muguras vai sēdus, izmeklējot attiecīgu ķermeņa daļu (roku, kāju, muguru) lietojot divējādus elektrodus: ādas elektrodus, kurus nostiprina uz ādas virs reģistrējamā muskuļa, un/vai adatveida elektrodus, kurus iedur muskulī. Izmeklējuma laikā attiecīgais muskulis saņem vāju elektrostrāvu, kas var radīt īslaicīgu sāpju sajūtu.Ja lieto tikai ādas elektrodus, tad procedūra nesāpīga.