Jūs atrodaties šeit

Slimnīcas vēsture

Slimnīca dibināta 1899. gada 2. oktobrī, kad Torņakalnā tika atvērta Rīgas pilsētas bērnu slimnīca “James Armitstead” ar 116 gultām. Vienlaikus tika izveidota arī ambulance. Džeimss Armitsteds ir bijis turīgs rūpnieks un tirgotājs, kurš testamentā daļu sava kapitāla – 200000 zelta rubļu novēlējis Rīgas pilsētai lielākam sabiedriska labuma mērķim. Rīgas pilsēta par šiem līdzekļiem nolēmusi dibināt bērnu slimnīcu.

Rīgas pilsētas I bērnu slimnīca, vēlāk Bērnu klīniskā  slimnīca “Gaiļezers” savu darbu uzsāka 1981.gada 1. martā. Slimnīca celta, plānojot 406 gultu vietas bērniem līdz 15 gadu vecumam. Jaunas, modernas, sanitāri higiēniskām prasībām atbilstošas bērnu slimnīcas celtniecība Rīgā tika pamatota ar septiņdesmitajos gados visai augsto bērnu mirstību pilsētā un nozokomiālās infekcijas pieaugumu.

Bērnu sanatoriju ”Ogre” Rīgas centrālā slimokase nolēma celt pagājušā gadsimta 20 gados trūcīgajiem iedzīvotājiem. Par piemērotāko vietu tika izvēlēta Ogre, tās labvēlīgā klimata, tīrā gaisa un Rīgas tuvuma dēļ.1926.gadā likts pamatakmens sanatorijas ēkai. Sanatorija tika atklāta 1927. gada jūlijā un kalpoja bērnu atveseļošanai. 2014.gada nogalē šī nodaļa tika slēgta.

Kā drošs balsts, patvērums un glābējs Bērnu klīniskā universitātes slimnīca jau vairāk nekā gadsimtu ir nomodā par mūsu bērnu veselību un nākotni. Tajā ir strādājušas un medicīnas zinātnē, arodā un mākslā mācījušās nu jau vairākas ārstniecības personu un citu darbinieku paaudzes. Ir mainījušās ārstniecības metodes un pati slimnīca, bet nemainīga ir palikusi tās pamatvērtība – mīlestība pret slimo bērnu.