Jūs atrodaties šeit

Jautājumi un atbildes

Mēs iesakām, ieplānot papildus laiku, lai reģistrētos un  nokļūtu nepieciešamajā korpusā, īpaši, ja uz slimnīcu dosieties pirmo reizi un nepārzināt teritorijas plānojumu. Tās varētu būt vismaz 20-30 minūtes pirms vizītes sākuma, lai paspētu noformēt nepieciešamos dokumentus. Diemžēl saspringtākajās stundās (līdz pusdienlaikam) var gadīties, ka priekšā ir gara rinda un nāksies uzgaidīt ilgāk, nekā sākotnēji plānots.

Arī situācijās, ja vienā dienā plānojat apmeklēt divu speciālistu konsultācijas, iesakām intervālu starp tām saglabāt vismaz vienu stundu, jo tas mazinās stresu, ka kavējat vizīti, kā arī Jūsu bērns varēs sagatavoties nākamajai vizītei. Laiku līdz nākamajai konsultācijai varēsiet pavadīt kopīgi atpūšoties slimnīcas teritorijā esošajā rotaļu laukumā, vai "Saulaino dienu bibliotēkā", kas atrodasIzmeklējumu mājā.

Akūtu veselības problēmu gadījumā, kas apdraud dzīvību, ir jāgriežas Neatliekamās palīdzības nodaļas reģistratūrā. Ja paredzēta vizīte pie kāda no ārstiem-speciālistiem, gan Gaiļezera, gan Torņakalna novietnē vispirms jādodas uz reģistratūru konsultatīvajā  poliklīnikā vai daudzfunkcionālajā korpusā, lai bērns tiktu piereģistrēts. Jāņem vērā, ka pacienti tiek pieņemti tikai pēc iepriekšēja pieraksta.

Bērnu klīniskā universitātes slimnīca pacientu drošības, tostarp, pacientu datu aizsardzības nolūkā, konsultācijas par pacientiem, kā arī diagnostikas un ārstēšanas rekomendācijas elektroniski e-pastā nesniedz.

Aicinām apmeklēt ārstu, piesakoties uz ambulatoru konsultāciju Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas ambulatorās veselības aprūpes daļā (konsultatīvajā poliklīnikā) vai apmeklējot ārstu (ārstējošo ārstu) stacionārā vai dienas stacionārā.
Informāciju un skaidrojumu par Jūsu bērna veselības stāvokli, tostarp, veikto izmeklējumu rezultātiem, rekomendācijām nepieciešamajai ārstēšanai vai izmaiņām ārstēšanā, var saņemt, apmeklējot ārstu klātienē ārstniecības iestādē.

Ārstēšanu (diagnozes noteikšanu un ārstēšanas rekomendāciju sniegšanu) nedrīkst veikt ar masu saziņas un komunikācijas līdzekļu starpniecību vai sarakstes veidā (Likums par prakses ārstiem ).

Medicīnisku informāciju par bērnu drīkst sniegt tikai bērna likumiskajam pārstāvim, pārliecinoties par personas identitāti un personas likumiskā pārstāvja tiesībām (Pacientu tiesību likums, Bērnu tiesību aizsardzības likums, Fizisko personu tiesību aizsardzības likums, Civillikums)

Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā nav nodaļas ar šādu nosaukumu. Ja atgadās kādi pēkšņi, neparedzēti sarežģījumi (bērns nokrīt un gūst traumu, ir akūta saslimšana, utml.), Jūs nonākat Neatliekamās medicīniskās palīdzības nodaļā (vai nu Torņakalna vai Gaiļezera novietnē) un vēršaties reģistratūrā. Savukārt, ja dodaties uz Bērnu slimnīcu Torņakalnā, lai veiktu kādu plānotu operāciju vai plānotu izmeklējumu, jādodas uz Izmeklējumu mājas reģistratūru, kur notiek plānveida pacientu uzņemšana. Sekojiet norādēm slimnīcas teritorijā!

Ja izmeklējumi veikti stacionārā, to rezultāti tiek apkopoti izrakstā, kas vecākiem tiek iedots uz rokas, bērnam izrakstoties no slimnīcas, vai arī tos iespējams saņemt pa pastu, par pakalpojumu maksājot 2EUR. Vaicājiet personālam, ja nepieciešams saņemt dokumentāciju pa pastu.
Ja bērnam izmeklējumi ir veikti ambulatori, tad rezultātus iespējams saņemt attiecīgajā struktūrvienībā, kur izmeklējums veikts.
Jāņem vērā, ka analīžu un izmeklējumu rezultātus, kā arī citu informāciju, kas saistīta ar bērna veselības stāvokli, slimnīca ir tiesīga izpaust tikai vecākiem vai pilnvarotajām personām.

Tā dēvētie „Mazie gaiļi” ir agrākā Rīgas pilsētas 1. bērnu slimnīca Gaiļezerā (Juglas ielā 20), kas kopš 2005.gada pievienota Bērnu klīniskajai universitātes slimnīcai. Tur darbojas gan dienas stacionārs un poliklīnika, gan arī ir iespēja saņemt Neatliekamās medicīniskās palīdzības pakalpojumus un funkcionālās diagnostikas izmeklējumus. Gaiļezera novietnē atrodas arī Psihiskās veselības ambulatorā nodaļa, Bērnu neiroloģijas nodaļa, Infekcijas slimību nodaļa, Jaundzimušo patoloģijas nodaļa , kā arī Bērnu psihiatrijas nodaļa. „Mazajos Gaiļos” iespējams saņemt arī plašu rehabilitācijas pakalpojumu klāstu, tostarp arī ūdensdziedniecības procedūras.

Slimnīcā pie bērna var palikt tikai viens no vecākiem.  Par nepārtrauktas valsts apmaksātas vecāku klātbūtnes nepieciešamību izlemj ārstējošais ārsts, ja tas nepieciešams labāka aprūpes procesa nodrošināšanai. Citos gadījumos pacientu pārstāvošas personas pastāvīga klātbūtne, izmitināšana un ēdināšana ir izvēles maksas pakalpojums saskaņā ar slimnīcas cenrādi. Torņakalna novietnē vecākiem ir iespēja palikt arī slimnīcas teritorijā esošajā Vecāku mājā. Par šo iespēju informācija lasāma www.vecakumaja.lv, rezervācija pa tālruni 28355353.

Slimnīcas nodaļās pieejamas arī paaugstināta komforta vienvietīgas un ģimenes palātas , par tām sīkāk var interesēties māsu postenī.

Stājoties stacionārā, kamēr slimnīcas darbinieki apstrādā datus, lai parūpētos par visatbilstošāko diētu, vecākiem bērna pirmā ēdienreize ir jānodrošina pašiem, savukārt nākamās ēdienreizes sagatavos slimnīcas virtuve. Ierodoties uz manipulācijām dienas stacionārā, vecākiem bērns ar pārtikas produktiem jānodrošina tik ilgi, kamēr bērns atrodas dienas stacionārā. Māmiņām, kuras baro bērnu ar savu pienu un atrodas pastāvīgā klātbūtnē pie bērna vecumā līdz vienam gadam, tiek nodrošināta bezmaksas ēdināšana trīs reizes dienā. Savukārt, ja mazuļa māmiņa bērnu nebaro ar krūti, viņai netiek nodrošināta bezmaksas ēdināšana. Laikus brīdinot, vecākiem ir iespēja iegādāties arī slimnīcas piedāvāto ēdienu. Lūdzu, interesējieties par šo iespēju pie nodaļas māsām. Maksas pakalpojuma cenrādis: https://www.bkus.lv/lv/content/maksas-pakalpojumi
Stacionāra pacientiem trīs reizes katru dienu ir pieejams silts ēdiens, kurā iekļauti gan zivju, gan gaļas, gan dārzeņu un piena produkti. Slimnīcā ir vairākas diētas atbilstoši bērnu vecumam un attiecīgai saslimšanai. Sabalansētu un atbilstošu uztura plānu izstrādā un uzrauga slimnīcas Dietoloģijas un ēdināšanas dienests. Ja Jums rodas kādi jautājumi vai nepieciešamas izmaiņas nozīmētajā diētā, aicinām vērsties pie ārstējošā ārsta vai nodaļas virsmāsas. Ja nepieciešams, ir iespējams pieteikt ārsta - dietologa konsultāciju.
Gan Torņakalna, gan Gaiļezera novietnēs darbojas kafejnīcas. Torņakalna novietnē pie Observācijas nodaļas atrodas arī kafijas, sviestmaižu un auksto dzērienu automāts, kur var iegādāties uzkodas laikā, kad kafejnīca nestrādā.

Reģistrējoties konsultācijai vai izmeklējumiem, jāuzrāda derīgs ģimenes ārsta nosūtījums (par derīgu tiek uzskatīts nosūtījums, kurš izrakstīts kalendārā gada robežās), kā arī personu apliecinošs dokuments pase, ID karte vai dzimšanas apliecība bērnam. Vecākiem jāuzrāda atbilstošs ieraksts tēva vai mātes pasē, kā arī bērna dzimšanas apliecība ar norādītiem vecāku vārdiem. Citām personām, tajā skaitā vecvecākiem, brāļiem, māsām, citiem tuviniekiem, nepieciešams sagatavot notariāli apstiprinātu pilnvaru pārstāvēt bērna likumiskās tiesības un intereses. Pilnvaru noformēt iespējams arī slimnīcas reģistratūrā. Lai to izdarītu, jābūt klāt personai, kas tiesīga izsniegt pilnvaru (tēvs vai māte) un personai, kas tiek pilnvarota. Jāņem līdzi arī visu iepriekš veikto izmeklējumu rezultāti, ja tādi ir Jūsu rīcībā. Tāpat jāņem līdzi un jāuzrāda maznodrošinātas personas statusu apliecinoša izziņa, ja tāda ir piešķirta. Vēlams jau mājās apdomāt un uzrakstīt galveno problēmu sarakstu, kā arī lietotos medikamentus.

Jā, dodoties uz slimnīcu bērns var ņemt līdzi gan mūzikas atskaņotāju, gan mobilo tālruni, taču atbildību par tiem slimnīcas personāls neuzņemas. Tāpat bērnam arī jāizstāsta, ka, izmantojot gan telefonu, gan mūzikas atskaņotāju, nevar traucēt pārējos pacientus – mūzika jāklausās austiņās, jo citiem tāda var nepatikt, vai arī traucēt, ja ir slikta pašsajūta. Runājot par mobilo tālruņu izmantošanu, uzmanīgi jāskatās arī aizlieguma zīmes – ir nodaļas, kur tos kategoriski aizliegts izmantot, jo tie var radīt bojājumus medicīniskās aparatūras darbībā, piemēram, Intensīvās terapijas nodaļā, kā arī Jaundzimušo intensīvās terapijas nodaļā mobilos tālruņus nedrīkst izmantot!
Grāmatas un žurnālus ir iespēja lasīt arī slimnīcā esošajā „Saulaino dienu bibliotēkā”, turpat pieejams arī internets, savukārt mīļākā rotaļlieta ir pat vēlama, lai bērnam būtu drošāka un mājīgāka sajūta sev neierastajā vidē.

 

Bērniem līdz 18 gadu vecumam ar ģimenes ārsta nosūtījumu konsultācijas plānveida rindas kārtībā, kā arī ārstēšanās slimnīcā ir bez maksas. Ja Jums ir derīgs ģimenes ārsta vai speciālista nosūtījums, taču Jūs vēlaties saņemt konsultāciju vai izmeklējumus ātrāk nekā piedāvātajā valsts apmaksāto pakalpojumu plānotajā termiņā, Jūs varat izvēlēties to kā maksas pakalpojumu un apmaksāt saskaņā ar izvēles maksas pakalpojumu cenrādi. Šajā gadījumā Jūsu bērns tiks pieņemts atsevišķā izvēles maksas pakalpojumu sniegšanai rezervētajā laikā. Ja Jums nav ārsta, kuram ir līgumattiecības ar NVD (ģimenes ārsts, pediatrs, speciālists) nosūtījuma, ambulatorie ārstniecības pakalpojumi ir pieejami par maksu, saskaņā ar izvēles maksas pakalpojumu cenrādi, kas apskatāms šeit.
Lai bērns līdz 18 gadu vecumam saņemtu ārstēšanu bez maksas, svarīgi, lai ģimenes ārsts un speciālists, kurš izraksta nosūtījumu, kā arī izvēlētā ārstniecības iestāde, būtu noslēgušas līgumu ar Nacionālo veselības dienestu. Lai noskaidrotu, vai ir līgumattiecības, aicinām apmeklēt mājas lapu www.vmnvd.gov.lv vai zvanīt uz informatīvo tālruni - 80001234 (darbdienās 8:30 – 17:00, piektdienās līdz 16:00).

Katru gadu valsts piešķir noteiktu finansējumu, uz ko balstoties, tiek plānots ambulatorās palīdzības apjoms katram mēnesim. Situācijās, kad pieprasījums ir lielāks, nekā valsts budžeta līdzekļi spēj segt, vai ir izsmelta slimnīcas kapacitāte (personāla un aparatūras noslogojums un telpu pieejamība), veidojas rindas uz pakalpojumu. Pakalpojumu rindas ietekmē attiecīgā profila noslogojums, konkrēta speciālista izvēle, pacientu neatteiktie pieraksti, kad tie vairs nav nepieciešami, kā arī nereti lielais profilaktisko konsultāciju skaits, kuras pacients varētu saņemt arī savā dzīves vietā, piemēram, acu ārsta konsultācijas.

Šo problēmu piedāvājam risināt ar slimnīcā strādājošo augsti kvalificēto un pieredzējušo pediatru un ķirurgu palīdzību. Ja bērnam ir ilgstošas sūdzības (sāpes vēderā, klepus, zīdainītis slikti pieņemas svarā u.c.), savukārt pie nepieciešamā speciālista izveidojusies gara rinda, aicinām pierakstīties pie tiešās pieejamības pediatra vai ķirurga, kurš palīdzēs risināt konkrēto problēmu, vienlaikus izvērtējot nepieciešamību saņemt speciālista konsultāciju vai attiecīgu izmeklējumu. Pediatru un ķirurgu konsultācijas notiek pēc iepriekšēja pieraksta, zvanot pa tālruni 80708866, kā arī rakstot poliklinika@bkus.lv!

Ambulatori pacienti ir tie, kuru veselības stāvoklis nav tik smags, lai būtu nepieciešamība ārstēties stacionārā. Runājot par ambulatoriem pacientiem un ambulatoro pacientu plūsmu, tiek domāti pacienti, kuri dodas uz konsultācijām pie  speciālistiem, kā arī uz izmeklējumiem. Līdzīgi kā dienas stacionārā, arī ambulatorie pacienti pēc konsultācijas vai izmeklējuma veikšanas var doties mājup un nepieciešamības gadījumā ārstēšanu tālāk turpināt, konsultējoties ar ģimenes ārstu.

Stacionārā tiek veikta ārstniecība un aprūpe 24 stundas diennaktī, sniedzot gan neatliekamo medicīnisko palīdzību, gan nodrošinot vairāku speciālistu palīdzību un nepieciešamos izmeklējumus dažādos profilos. Stacionēšanās – iestāšanās slimnīcā, lai veiktu nepieciešamo ārstēšanu un manipulācijas. Tas var aizņemt ilgāku laiku, līdz ar to bērnam jāņem līdzi personīgās higiēnas piederumi, maiņas apavi, ērts mājas apģērbs, iemīļotā rotaļlieta.

Savukārt dienas stacionārs sniedz iespēju izmeklēt bērna veselības stāvokli, kā arī saņemt nepieciešamo ārstēšanu (nelielas operācijas, manipulācijas), nepaliekot pa nakti slimnīcā. Nepieciešamības gadījumā pacients uz dienas stacionāru ierodas vairākas reizes. Veicot nepieciešamās manipulācijas vai ārstēšanu, bērns jau pēcpusdienā kopā ar vecākiem var doties mājās, lai turpinātu ārstēšanos ambulatori.

Novietnes "Torņakalns" teritorijas izmantošanas nosacījumi autotransportam:

  • 0 - 30 min. BEZMAKSAS
  • Sākot ar otro pusstundu - 1 € stundā. Apmaksas solis - 1 stunda. (Summai sasniedzot 10 eiro, tā nepalielinās līdz nākamai diennaktij)
  • 24 stundas - 10.00 €

Norēķini - Caurlaižu postenī pie Robežu ielas

No iebraukšanas maksas atbrīvoti:

  • Invalīdu transports (izbraucot no teritorijas, jāuzrāda invalīdu apliecība vai CSDD izsniegtu invalīdu stāvvietas karti)
  • Neatliekamās medicīniskās palīdzības un observācijas nodaļas pacientu transports (detalizētāka informācija Neatliekamās medicīniskās palīdzības reģistratūrā)

Slimnīcas teritorijā darbojas Ceļu satiksmes noteikumi. Par neatļautu transportlīdzekļu novietošanu sods atbilstoši Administratīvo pārkāpumu kodeksam

Bērnam iestājoties slimnīcā (stacionējoties), visus dokumentus noformē tikai vecāki vai pilnvarotās personas. Auklīte vai vecmāmiņa pēc tam var palikt pie bērna, par to iepriekš brīdinot slimnīcas personālu, taču jāņem vērā, ka ne vecmāmiņai, ne auklītei netiks detalizēti stāstīta informācija par kādu no veiktajiem izmeklējumiem un manipulācijām, jo šāda veida informācija tiek sniegta tikai vecākiem vai pilnvarotajām personām.

Jā, pacientu slimnīcā var apmeklēt radinieki un draugi, jo, lai arī viņa ārstēšanu un aprūpi nodrošina ārsti, māsas un māsu palīgi, bērns ilgojas arī pēc sev tuviem cilvēkiem. Slimnīca ir atvērta apmeklētājiem darba dienās no plkst.16.00 līdz 20.30, kā arī brīvdienās no plkst.10.00 līdz 20.30.  Izņēmuma gadījumos bērnus var apmeklēt arī citā laikā, iepriekš saskaņojot ar personālu. Jāņem gan vērā, ka intensīvas ārstniecības procesa situācijā varat saņemt apmeklējuma atteikumu.
Apmeklējot pacientus slimnīcā, virsdrēbes jāatstāj garderobē un nodaļā atļauts ienākt tikai maiņas apavos vai bahilās, kuras var iegādāties slimnīcā. Bērnus slimnīcā drīkst apmeklēt tikai veselas personas, kas vecākas par 14 gadiem, vienlaikus ne vairāk kā divi apmeklētāji. Slimnīcas teritorijā aizliegts atrasties personām, kuras ir alkohola, narkotisko vai toksisko vielu reibumā.