Drosmes kastes

Lai pacientos raisītu pozitīvas emocijas un mazinātu bailes vai satraukumu pirms gaidāmās procedūras vai manipulācijas, Bērnu slimnīca ir ieviesusi Drosmes kastes, kuras ļauj mazos un lielos slimnīcas pacientus apbalvot par izrādīto drosmi.
 
Izveidots: 14.12.2023.
Atjaunots: 18.06.2024.

Kas ir Drosmes kastes?

 

Drosmes kastes gan Latvijā, gan citviet pasaulē darbojas, pateicoties ziedojumiem, tādēļ ir svarīgi, lai ziedotāju aktivitāte būtu vienlīdz liela visās sezonās un dāvaniņu nekad netrūktu, jo drosme slimnīcas pacientiem nepieciešama katru dienu visa gada garumā.

 

Nokļūstot slimnīcā ikviens izjūt lielāku vai mazāku pārdzīvojumu, neatkarīgi no tā, vai nepieciešams vienkārši aprunāties ar ārstu, saņemt kādu injekciju, veikt pārbaudi, izmantojot medicīnisko aparatūru, vai ilgstošāk ārstēties stacionārā. Pēc drosmīgi izturētas procedūras vai, ja nepieciešama īpaši liela drosme, jau pirms tās, pacients var izvēlēties sev tīkamāko mantu. Praksē daudzkārt pieredzēts, ka saņemtā dāvaniņa uzlabo pacienta noskaņojumu un stiprina sadarbību ar mediķiem, veidojot pozitīvas asociācijas ar medicīnas personālu un slimnīcu kopumā. Ja nepieciešama atkārtota uzturēšanās stacionārā vai ambulatora vizīte pie ārsta, bērns jau jūtas daudz drošāk.

Attēls
Drosmes kaste

Kurš piepilda Drosmes kastes?

 

Līdzīgi kā citviet, arī Latvijā Drosmes kastes piepilda ziedotāji, un Bērnu slimnīcai mantas vai līdzekļus to iegādei ir ziedojuši daudzi uzņēmēji, privātpersonas, bērnudārzi un skolas, kas mudinājuši savus audzēkņus labiem darbiem. Taču Bērnu slimnīcā ik dienu nonāk vairāki simti pacientu un drosmes kastes iztukšojas zibenīgā ātrumā. Gadās, ka tās ir pārāk tukšas, lai dāvaniņu pietiktu visiem drosminiekiem.

 

Ziedot Drosmes kastēm var Bērnu slimnīcas fonda mājaslapā. Mantas Drosmes kastei var nogādāt Bērnu slimnīcas novietnē “Torņakalns” Vienības gatvē 45, iepriekš sazinoties un vienojoties par laiku un dienu ar Pacientu pieredzes vadības daļu, rakstot e-pastu uz sintija.sinica@bkus.lv.

 

Uzņēmumi īpaši aicināti kļūt par kādas Drosmes kastes ilgtermiņa sponsoru visa gada garumā, tādējādi nodrošinot konkrētās kastes saturu visam gadam.

 

Kādas mantas piemērotas Drosmes kastēm?

Drosmes kastēs var likt nelielas mantas izmērā līdz 30 cm, piemēram, bērniem drošas rotaļlietas, puzlītes, grāmatiņas, galda spēles vai mantas sportiskām aktivitātēm. Visiem priekšmetiem jābūt jauniem un to oriģinālajā iepakojumā. Drosmes kastē neizmanto ēdienu (tostarp saldumus) un mantas, kas izmērā pārsniedz 30 cm vai nav bērniem drošas (piemēram, satur sīkas detaļas, magnētus u.c.).

Ieskaties šeit:

Attēls
Drosmes kaste