Bērnu slimnīcas Diagnostiskās radioloģijas dienests saņem gada balvu vides aizsardzībā “Zaļā izcilība”

Bērnu slimnīcas Diagnostiskās radioloģijas dienestam piešķirta balva "Zaļā izcilība", precīzāk - "Zaļā izcilība radiācijas drošībā"! Lepojamies ar paveikto un esam pateicīgi visiem Diagnostiskās radioloģijas dienesta darbiniekiem, kuri ilgstoši darījuši labus darbus mums visiem un videi draudzīgā veidā. Īpašs paldies Ilzei Apinei, dienesta klīniskajai virsārstei. Dozas, ko saņem pacienti radioloģisko izmeklējumu laikā, Bērnu slimnīcā, ir zemākās Eiropā!

Izveidots: 6.06.2024.
Atjaunots: 6.06.2024.

Atzīmējot Pasaules vides dienu, 5. jūnijā svinīgā balvu pasniegšanas ceremonijā Valsts vides dienests sveica desmit “Zaļā izcilība” balvas laureātus no visas Latvijas. Balva tiek piešķirta par spēju visaugstākajā līmenī ievērot vides prasības un pēc savas iniciatīvas rīkoties, lai samazinātu darbības ietekmi uz vidi. Balvu saņēma Katrīna Čaikovska, Bērnu slimnīcas vecākā medicīnas fiziķe.

VSIA “Bērnu klīniskā universitātes slimnīca” – nominācijā “Zaļā izcilības balva radiācijas drošībā” par jonizējošā starojuma dozu optimizēšanu diagnostiskajos izmeklējumos. Vairāk par to, kas paveikts radiācijas drošības jomā, šeit!

Valts vides dienesta atzinums, pasniedzot balvu: "VSIA “Bērnu klīniskā universitātes slimnīca” ir lielākā specializētā bērnu daudzprofilu ārstniecības iestāde Latvijā, kas savā darbā ievieš ar vien jaunas tehnoloģijas, veltot uzmanību tam, lai iekārtas būtu videi un cilvēka veselībai draudzīgas, atstājot pēc iespējas mazāku ietekmi un gūstot vislabākos rezultātus. Pēdējo gadu laikā slimnīca ir ieguldījusi lielus resursus radiācijas drošības jomas pilnveidē un rezultātā ir gūti veiksmīgi panākumi radiācijas drošības kultūras uzlabojumos – vienmēr paturot prātā radiācijas drošības pamatprincipus - pamatojums, optimizācija un jonizējošā starojuma ierobežošana."

Valsts vides dienests (VVD) sveica desmit “Zaļā izcilība” balvas laureātus no visas Latvijas – uzņēmumus un sadarbības partnerus. Kopš 2015. gada par izciliem sasniegumiem vides aizsardzībā apbalvoti jau vairāk nekā 100 uzņēmumi un sadarbības partneri, arī šogad izcilības balvas pasniegtas videi draudzīgākajiem rūpniecības, atkritumu apsaimniekošanas, ūdenssaimniecības, enerģētikas un citu jomu pārstāvjiem.