Bērnu slimnīcas parkā atklāti informatīvi stendi par putniem un pirmo reizi notiek “Putnu dienas”

4. aprīlī Bērnu slimnīcas parkā pirmo reizi notika “Putnu dienu” pasākums. Tā laikā pacientiem, darbiniekiem, Ēnu dienas dalībniekiem, kā arī citiem interesentiem Latvijas Ornitoloģijas biedrības gida pavadībā bija iespēja doties izzinošā ekskursijā pa slimnīcas parku un pirmajiem izpētīt “Lidl” dāvinātos informatīvos stendus, kas iepazīstina ar Bērnu slimnīcas teritorijā sastopamajiem putniem, to īpašībām un balsīm.

Izveidots: 5.04.2024.
Atjaunots: 5.04.2024.

Ik pavasari un rudeni Latvijas iedzīvotāji tiek aicināti piedalīties putnu izzināšanai veltītos pasākumos “Putnu dienās”, ko organizē Latvijas Ornitoloģijas biedrība. Šogad pirmo reizi “Putnu dienu” pasākums notika arī Bērnu slimnīcā. Slimnīca var lepoties ar plašu parku, kurā līdz šim novēroti  vairāk nekā 60 dažādu sugu putni, tostarp vistu vanags, dižraibais dzenis, baltā cielava u.c. Par 16 sugu putniem vairāk var uzzināt jaunizveidotajos stendos.

Jau esam informējuši par to, ka šajā pavasarī Bērnu slimnīcas vistu vanagu ligzdas aprīkotas ar tiešraides kamerām, tāpēc Rio un Pērles gaitas tagad vēro interesenti visā pasaulē.

Lai pastaigas pa slimnīcas parku, klausoties putnu dziesmās, būtu izzinošākas pacientiem, darbiniekiem un slimnīcas apmeklētājiem, ar mazumtirgotāja “Lidl” atbalstu izveidoti divi informatīvie stendi, kuri tika svinīgi atklāti “Putnu dienu” pasākuma laikā. Izglītojošu ekskursiju pa slimnīcas parku vadīja Andris Klepers no Latvijas Ornitoloģijas biedrības, kurš ir pieredzes bagāts gids.

Lielais parks iedvesmojis putnu vērošanai pievērsties daudzus Bērnu slimnīcas darbiniekus. Viena no aktīvākajām ornitoloģijas entuziastēm ir Zane Dāvidsone, Bērnu slimnīcas Bērnu slimību klīnikas reimatoloģijas virsārste, kura kļuvusi arī par Latvijas Ornitoloģijas biedrības biedri.

“Putnu vērošana sniedz mieru un prieku, nereti kopā ar pacientiem pa nodaļas logu skatāmies uz parku, kur allaž kāds putns uzlabo omu. Pagājušajā pavasarī kopā ar pacientiem gatavojām putnu būrīšus, kas tika apdzīvoti. Šogad martā veicām būrīšu inventarizāciju – tos iztīrījām, kā arī izpētījām, kas tajos dzīvojis. Par būrīšu iemītniekiem izglītojām arī uz pacientus un viņu vecākus, kas bija atnākuši uz parku. Tagad katram Bērnu slimnīcas parka apmeklētājam ir iespēja ar spārnotajiem draugiem iepazīties, izpētot stendus. Esmu ļoti pateicīga draugiem no Ornitoloģijas biedrības, kuri palīdzēja izveidot aprakstus par mūsu parka putniem,” atzīst ārste Zane Dāvidsone.

Iespēja izveidot informatīvos putnu stendus radusies, pateicoties mazumtirgotājam “Lidl Latvija”, kurš kā vienu no saviem mērķiem ir nospraudis rūpes par dabas daudzveidību.

 

“Bērnu slimnīca ir īpaša vieta. Te ārstējas bērni no visas Latvijas, kuri dodas arī pastaigās pa slimnīcas parku. Neapšaubāmi, putni ir būtiska daļa no ekosistēmas, un Bērnu slimnīcas parks parāda, cik liela dabas daudzveidība iespējama arī pilsētā. Tāpēc esam pagodināti atbalstīt Bērnu slimnīcu, dāvinot informatīvos stendus, kuri sniegs pievienoto vērtību pastaigājoties pa parku gan lieliem, gan maziem slimnīcas apmeklētājiem,” tā Antra Birzule, "Lidl Latvija" Korporatīvās sociālās atbildības vadītāja.

 

Informatīvie stendi izvietoti pie pagājušajā vasarā labiekārtotajām parka takām, viens atrodams aiz vārtiem Bērnu slimnīcas teritorijā Indriķa un Olīvu ielas stūrī, otrs – Vienības gatves un Olīvu ielas stūrī. Uz tiem apskatāmi fotogrāfa Edgara Smislova foto ar Bērnu slimnīcas parkā sastopamo putnu sugu pārstāvjiem un lasāmi  apraksti par putnu dzīvi. Tāpat putnu aprakstiem pievienoti QR kodi, kas ļauj piekļūt putnu balsu ierakstiem.

Rūpējoties par dabas aizsardzību, Latvijas Ornitoloģijas biedrība aicina iesaistīties sabiedriskajā zinātnē. Ar saviem novērojumiem par redzētajiem un dzirdētajiem putniem ikviens aicināts dalīties, tos reģistrējot dabas novērojumu portālā dabasdati.lv.

Putnu stendi

Putnu stendi
Putnu stendi
Putnu stendi
Putnu stendi
Putnu stendi
Putnu stendi
Putnu stendi
Putnu stendi
Putnu stendi
Putnu stendi
Putnu stendi
Putnu stendi
Putnu stendi

no 13