Eiropas bērnu slimnīcu organizācija nosoda Krievijas veiktos raķešu uzbrukumus Kijivas Ohmatdyt Bērnu slimnīcai

Eiropas Bērnu slimnīcu organizācija (EBSO), kas apvieno piecpadsmit vadošās bērnu slimnīcas Eiropā, tajā skaitā arī Bērnu slimnīca Latvijā, izplatījusi kopīgu paziņojumu, stingri nosodot 8.jūlijā Krievijas armijas veiktos raķešu triecienus Kijivas Ohmatdyt bērnu slimnīcai. Krievijas rīcība ir absolūti pretēja Eiropas humanitārajām vērtībām. Šāda vardarbība pret bērniem un veselības aprūpes profesionāļiem ir nepieļaujama un amorāla.

Izveidots: 10.07.2024.
Atjaunots: 10.07.2024.

“Eiropas Bērnu slimnīcu organizācija ir satriekta un dziļi apbēdināta par Krievijas armijas veiktajiem raķešu triecieniem Kijivas Ohmatdyt bērnu slimnīcai – augstu vērtētai mūsu organizācijas dalībniecei.

 

Esam kopā ar tiem, kas ir zaudējuši tuviniekus, guvuši ievainojumus un kas arī pašreiz turpina nepagurstoši strādāt, lai nodrošinātu savu pacientu drošību šajos ārkārtīgi sarežģītajos apstākļos.  

 

Mēs stingri nosodām teroraktus, kas apdraud nevainīgu bērnu, viņu ģimeņu un veselības aprūpes profesionāļu dzīvības. Bērnu labklājība ir prioritāte, kas ir nozīmīgāka par jebkuru karu vai konfliktu. Bērnu slimnīcām jābūt patvērumiem, kuros bērni, jaunieši un viņu ģimenes var meklēt un saņemt aprūpi, nebaidoties no iespējamiem draudiem vai vardarbības. Mēs aicinām starptautisko sabiedrību rīkoties izlēmīgi, lai pasargātu veselības aprūpes iestādes, civiliedzīvotājus un bērnus visās konflikta zonās.  

 

EBSO dalīborganizācijas ir gatavas atbalstīt mūsu kolēģus Ohmatdyt slimnīcā – un arī plašāku starptautisko sabiedrību – nodrošinot, ka slimie bērni Ukrainā var turpināt saņemt nepieciešamo medicīnisko aprūpi,” teikts EBSO paziņojumā.  

 

EBSO turpina strādāt, lai nodrošinātu, ka bērni visā Eiropā saņem nepieciešamo veselibas aprūpi un aizsardzību. Ar šo paziņojumu starptautiskā sabiedrība tiek aicināta pievienoties šiem centieniem, lai rastu veidus, kā kopīgiem spēkiem varam nodrošināt mieru un drošību visiem bērniem.  

Bērnu slimnīcas valdes priekšsēdētājs Valts Ābols īpaši uzsver: “Šāda veida uzbrukumi ir ne tikai nepieņemami, bet arī klaji pārkāpj visus starptautiskos likumus un normatīvus, kas aizsargā bērnus un medicīnas iestādes. Bērnu slimnīca un Latvijas valsts atbalsta Ukrainu šajā grūtajā laikā un turpinās to darīt līdz pat tās uzvarai un arī pēc tam, palīdzot atjaunot un stiprināt veselības aprūpes sistēmu un tās infrastruktūru, lai nodrošinātu mieru un labklājību nākamajām paaudzēm. Bērnu slimnīcā esam gatavi uzņemt Ukrainas bērnus un iespēju robežās  nodrošināt viņiem visu nepieciešamo sekmīgai ārstēšanas turpināšanai. Mūsu slimnīcas durvis vienmēr būs atvērtas, lai sniegtu atbalstu un palīdzību tiem, kas cietuši šajā nežēlīgajā teroraktā.”  

 

Eiropas bērnu slimnīcu organizācija (angliski: European Children’s Hospitals Organisation) rūpējas par bērnu un jauniešu veselību, palīdzot radīt risinājumus dažiem no lielākajiem veselības aprūpes izaicinājumiem. EBSO apvieno plašu Eiropas bērnu slimnīcu loku un tās misija ir attīstīt organizācijā esošo slimnīcu savstarpējo sadarbību, lai kopīgiem spēkiem iestātos par bērnu tiesībām veselību un vienlīdzīgu piekļuvi augstākās kvalitātes aprūpei. Lai sasniegtu savus mērķus, EBSO sadarbojas ar plašu ieinteresēto pušu loku, tostarp slimnīcu administrāciju un personālu, sabiedrības veselības politikas veidotājiem, veselības aprūpes un pacientu asociācijām.  

 

Zemāk Eiropas bērnu slimnīcu organizācijas (EBSO) kopīgais paziņojums angļu valodā.

ECHO-OHMMATDYT Statement.pdf