Ierobežojumi apmeklējumiem Bērnu slimnīcā infekcijas slimību izplatības mazināšanai

Bērnu slimnīca atgādina par piesardzības pasākumiem, kas jāievēro Bērnu slimnīcas stacionāra nodaļu pacientu apmeklētājiem.

Izveidots: 2.02.2024.
Atjaunots: 2.02.2024.

No šī gada 12.  janvāra noteikta gripas epidēmija un šīs infekciju slimības izplatība arvien pieaug. Jaunākie Slimību profilakses un kontroles centra dati liecina, ka lielākā gripas intensitāte šobrīd ir vecuma grupā 0-4 gadi! Gandrīz tikpat daudz saslimušo ir vecuma grupā 5-14 gadi, turklāt tiem, kas saslimuši ar gripu smagā formā un nokļuvuši slimnīcās, teju puse ir bērnu vecumā. Izplatās arī citas infekcijas slimības.

Tāpēc Bērnu slimnīcas stacionāra nodaļu pacientu apmeklētājiem lūgums ievērot šādus piesardzības pasākumus:

  • pacientu un pavadošo personu vienlaikus drīkst apmeklēt tikai viens tuvinieks;
  • ja pacients stacionārā atrodas bez pavadošās personas, ir pieļaujams, ka viņu apmeklē abi vecāki vienlaicīgi;
  • apmeklējuma ilguma laiks ierobežots līdz vienai stundai;
  • pacientus un viņu pavadošās personas drīkst apmeklēt tikai pieaugušie un bērni vecāki par 14 gadiem;

Izņēmuma gadījumos (pacienta ilgstoša atrašanās stacionārā vai citi apstākļi pacienta labbūtības nodrošināšanai) ārstējošais ārsts var atļaut ilgāku apmeklējuma ilgumu un lielāku vienlaikus apmeklētāju skaitu.

Tomēr, ja bērns nonācis slimnīcā, un kopā ar viņu ir viens no vecākiem, arī otrs vecāks, protams, var nākt ciemos, bet lūgums citiem ģimenes locekļiem, klasesbiedriem un draugiem ar saslimušo sazināties pa telefonu.

Apmeklējuma laikā rekomendējam un aicinām lietot elpceļus aizsargājošos individuālos aizsarglīdzekļus (ķirurģisko sejas masku vai respiratoru).

 

! Bērnu slimnīcā, lai saņemtu ambulatoros pakalpojumus, katru darba dienu ierodas vairāk nekā 1000 bērnu ar pavadošajām personām. Svarīgi – apmeklējuma dienā, kā arī 72 h laikā pirms apmeklējuma nedrīkst būt  infekciju slimību simptomi.

Tas gan neattiecas uz pacientiem, kuri ierodas pie pediatra akūtos gadījumos, bet tad lūgums lietot sejas masku vai respiratoru.

Mēs visi vēlamies palikt veseli! Slimnīcās atrodas pacienti, kuri ir uzņēmīgāki pret infekciju slimībām, jo slimo ar hroniskām slimībām, lieto medikamentus, citu iemeslu dēļ. Piesardzības pasākumi, kurus ievieš slimnīcas, nav domāti, lai kaut kā ierobežotu pacientus vai apmeklētājus – tie domāti, lai ierobežotu infekciju slimību izplatību un pasargātu pacientus.

Vadoties pēc datiem par saslimstības pieaugumu vai mazināšanos, piesardzības pasākumos apmeklējumam slimnīcā jebkurā laikā var tikt veiktas izmaiņas, par kurām informēsim.

Pateicamies par sapratni!

Attēls
gripa

Bērnu slimnīcas mediķi aicina arī visus, kuriem nav aktuāls apmeklējums Bērnu slimnīcā, būt atbildīgiem un savu iespēju robežās darīt visu, lai pēc iespējas mazinātu gripas un citu elpceļu infekciju izplatību:

• ja ir jebkādi slimības simptomi vai slikta pašsajūta, jāpaliek mājās;

• jāpievērš lielāka vērība roku mazgāšanai un telpu vēdināšanai.