Neatliekamā medicīniskā palīdzība

Neatliekamā medicīniskā palīdzība tiek sniegta Torņakalna novietnē, Vienības gatvē 45. Neatliekamās medicīniskās palīdzības un observācijas nodaļa (NMPON) Torņakalna novietnē strādā 24 stundas diennaktī 7 dienas nedēļā.

 

Filiālē "Gaiļezers" netiek sniegta neatliekamā palīdzība!

Izveidots: 16.10.2023.
Atjaunots: 12.12.2023.

Pacienta sākotnējo novērtēšanu veic ārsta palīgs, izvērtējot pacienta veselības stāvokļa smagumu un piešķirot attiecīgo steidzamības kategoriju. Ja gaidīšanas laikā bērna veselības stāvoklis pasliktinās, lūdzam nekavējoties vērsties pie ārsta palīga. Informējiet ārsta palīgu, ja bērnam ir alerģiska reakcija pēc medikamentu lietošanas.

Attēls
NMPON

Ārstniecības zona

Nonākot ārstniecības zonā, pacienta aprūpi uzsāk māsa, kura izmēra bērna temperatūru, saskaita elpošanas un sirdsdarbības biežumu. Ja pacientu plūsma ir intensīva, ārsta apskati var nākties gaidīt atkarībā no pacientam piešķirtās steidzamības pakāpes.

 

Atrodoties Neatliekamās medicīniskās palīdzības nodaļā, atbilstoši bērna veselības stāvoklim, ārsts var nozīmēt izmeklējumus, manipulācijas vai speciālistu konsultācijas.  Atsevišķās situācijās,  ja bērna veselības stāvoklis nav apdraudēts un izmeklējums nav jāveic nekavējoši,  ārsts var rekomendēt veikt nepieciešamos izmeklējumus ambulatori.

 

Bērna uzturēšanās laiks Neatliekamās medicīniskās palīdzības nodaļā parasti nepārsniedz 24 stundas. Šajā nodaļā bērni atrodas īslaicīgai ārstēšanai un novērošanai Ja nepieciešama ilgāka novērošana vai ārstēšana, pacients tiek stacionēts kādā no slimnīcas nodaļām

 

Slimnīca atbalsta vecāku klātbūtni pie bērna, taču, ņemot vērā Neatliekamās medicīniskās palīdzības nodaļas specifiku un salīdzinoši īso uzturēšanās laiku, vecākiem netiek piedāvāta atsevišķa gulta. Pie bērna slimnīcā var palikt viens no vecākiem, bet ir iespēja vienam otru nomainīt bērna ārstēšanas procesa laikā. Vienlaikus aicinām par to informēt medicīnas personālu.

 

Ņemot vērā salīdzinoši īso uzturēšanās laiku nodaļā, kā arī dažādās saslimšanas, pacientiem netiek nodrošināta ēdināšana. Personāls bērniem piedāvā jogurtu un tēju.

 

Attēls
noderīgi NMC
 nekavējoties zvani 112