Stacionārās veselības aprūpes infrastruktūras attīstība VSIA Bērnu klīniskā universitātes slimnīca


Jaunas telpas Bērnu slimnīcas pašiem mazākajiem
Ievietots: 21.03.2012.
19. martā, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas 20.korpusā jeb astoņu stāvu ēkā pēc renovācijas darbiem atklātas jaunās telpas Neonatoloģijas klīnikai, kurās galvenokārt būs vienvietīgas palātas mazulim ar mammu, kā arī atsevišķas istabas māmiņām, kamēr mazulis atrodas intensīvās terapijas posmā. Jaunās telpas ir pirmās, kas atklātas 20.korpusa renovācijas projekta ietvaros.
Renovētajās telpās būs 25 vietas mazuļiem kopā ar mammām, savukārt četras palātas (katrā četras vietas) būs paredzētas tikai to māmiņu nakšņošanai, kuru mazuļi atrodas intensīvās terapijas etapā. Lai padarītu uzturēšanos slimnīcā komfortablāku gan mazuļiem, gan mammām pieejamas dažādas ērtības: visās palātās ir skapji, māsu izsaukšanas poga, kas vienlaikus darbojas arī kā saziņas ierīce, uz divām istabām pieejams viens sanitārais mezgls. Izveidotas arī divas virtuves, kurās mammas pašas varēs pagatavot sev maltīti, jo šajā nodaļā ārstēšanās laiks nereti ilgst divus līdz trīs mēnešus.
Iekārtojot jaunās palātas, mazuļu un māmiņu ērtībām un labsajūtai īpaši piedomāts pie apgaismojuma – māmiņas varēs variēt ar gaismas spilgtumu, nepieciešamības gadījumā padarot to tumšāku vai gaišāku. Tā kā pašiem mazākajiem slimnīcas pacientiem nepieciešama silta vide, īpaši padomāts arī par ventilācijas sistēmas uzlabošanu un atbilstošu gaisa temperatūru – vidēji 24 grādi. Telpu sienas krāsotas rozā un dzeltenos toņos.
BKUS valdes priekšsēdētāja Anda Čakša: „Svarīgākais ir ne tikai renovētā fiziskā telpa, bet jaunais princips kopumā – jaunajās palātās mazais pacients varēs būt vēl vairāk kopā ar saviem vecākiem, līdz ar to tiks nodrošināti pilnvērtīgi un kvalitatīvi veselības aprūpes pakalpojumi. Neonatoloģijas klīnikas jaunās telpas ir tikai pirmais solis lielās ēkas atjaunošanas darbu posmā, kas Bērnu slimnīcu pietuvinās izvirzītajam mērķim attīstīt kvalitatīvus, izmaksu ziņā efektīvus, bērniem un ģimenei draudzīgus veselības aprūpes pakalpojumus.”
Neonatoloģijas klīnikas vadītāja Daiga Kviļūna: „2011.gada augustā daudzfunkcionālā korpusa trešajā stāvā darbu uzsāka Neonatoloģijas klīnikas intensīvās terapijas nodaļa. Renovācijas darbu rezultātā tagad šis stāvs ir savienots ar jau agrāk celtā korpusa stāvu, kas atvieglo gan klīnikas personāla ikdienu, gan arī nodrošina lielākas ērtības mazuļiem un viņu mammām. Esam ļoti priecīgi par šīm pārmaiņām, kas ir būtisks ieguvums vēl efektīvāka ārstniecības un aprūpes procesa nodrošināšanā, jo jaundzimušais uzreiz pēc intensīvās terapijas etapa varēs doties uz atjaunotajām telpām, kur atradīsies kopā ar mammu, lai ātrāk atveseļotos un izaugtu.”
Neonatoloģijas klīnikā ik gadu ārstējas vidēji 1 200 jaundzimušie. Ap 350 ir priekšlaikus dzimuši mazuļi, no kuriem vidēji 45 ir mazāki par 1 000 gramiem. Klīnikas galvenie darbības virzieni ir ārstniecības un aprūpes procesa nepārtrauktība jaundzimušajiem 24 stundu režīmā, intensīvā terapija, ķirurģisku patoloģiju diagnostika, ārstniecība un aprūpe, iedzimtu ģenētisku patoloģiju diagnostika un ārstniecība, iedzimtu sirdskaišu diagnostika, ārstniecība un aprūpe, dažādu infekciju diagnostika un terapija, dažādu somatisku patoloģiju diagnostika un terapija jaundzimušajiem, kā arī ambulatoras konsultācijas un dinamiska attīstības novērošana. Klīnikas darbā tiek izmantotas dažādas mūsdienīgas diagnostikas, ārstniecības un aprūpes metodes un principi, kuru efektivitāte pierādīta starptautiskos pētījumos un vadošajās ārvalstu klīnikās.
Jau ziņots, ka rekonstrukcijas darbu ietvaros 1973.gadā celtā astoņu stāvu ēka tiks atjaunota gan no iekšpuses, gan no ārpuses, veicot telpu pārplānojumu, nomainot jumtu, siltinot sienas u.c. Rekonstrukcijas darbu norise tiek plānota līdz 2014. gadam, kad tiks pabeigta visu aprūpes nodaļu (nodaļas, kurās tiek ārstēti bērni) renovācija slimnīcas Torņakalna novietnē.
Vērienīgie būvniecības darbi tiek veikti Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansētā projekta „Stacionārās veselības infrastruktūras attīstība VSIA „Bērnu klīniskā universitātes slimnīca””. Projekta kopējās izmaksas ir septiņi miljoni latu, no kuriem 85% ir ERAF līdzfinansējums, 13,21% valsts budžeta līdzfinansējums un 1,79% BKUS līdzfinansējums.
Bērnu slimnīcā izmeklējumu veikšanai pieejams jauns daudzslāņu datortomogrāfs
Ievietots: 02.04.2012.
Lai uzlabotu sniegto pakalpojumu kvalitāti un noteiktu precīzākas diagnozes, kā arī maksimāli samazinātu jonizējošā starojuma slodzi, no 2012.gada marta Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) Diagnostiskās radioloģijas nodaļas personāls uzsācis darbu ar jaunu daudzslāņu datortomogrāfu.Daudzslāņu datortomogrāfs iegādāts ar ERAF līdzfinansējumu, kas sastāda vairāk kā 585 tūkstošus latu.
Jaunajam daudzslāņu datortomogrāfam ir 64 rindu detektors, kas sniedz iespēju iegūt 64 slāņu attēlus pie katras cirkulāras starotāja rotācijas ar biezumu, kas mazāks par 1 mm. Ierīce aprīkota ar modernākajām jaunākās paaudzes tehniskajām iespējām un programmatūras nodrošinājumu. Šādas komplektācijas un aprīkojuma iekārta komplektēta speciāli bērnu datortomogrāfijas izmeklējumiem un ir vienīgā Baltijas valstīs. Plašā programmatūra speciālistiem ļauj veikt galvas, deguna blakusdobumu, mugurkaula, krūšu kurvja orgānu, vēdera dobuma orgānu, mazā iegurņa, ekstremitāšu, kā arī locītavu izmeklējumus. Ievadot jodu saturošas kontrastvielas asinsritē, iespējams veikt arī sirds, galvas smadzeņu, kakla, ekstremitāšu, krūšu un vēdera dobuma asinsvadu izmeklējumus. Jaunais datortomogrāfs paver jaunas iespējas veikt virtuālās endoskopijas (bronhoskopiju, kolonoskopiju) pilnīga komforta apstākļos, kā arī pieejama īpaša programma agrīnai plaušu audzēju vai metastāžu diagnostikai ar mazu starojuma slodzi, kas var palīdzēt atklāt pat dažus milimetrus lielus audu veidojumus, bojājumus un izmaiņas.
Datortomogrāfs aprīkots ar jaunākās paaudzes attēlu apstrādes programmatūru, kas ļauj iegūt kvalitatīvus attēlus, ievērojami samazinot staru slodzi pacientam. Pielietojot jaunākās tehnoloģijas, iespējams panākt līdz pat 80% staru devas samazinājumu, nezaudējot iegūto attēlu kvalitāti. Tas ļauj izmeklēt vairākas ķermeņa daļas vienā reizē, piemēram, visu ķermeni politraumu gadījumos. Līdz 15% samazinās arī pacientam ievadītās kontrastvielas daudzums.
Pateicoties ātrajai spuldzes rotācijai, ievērojami samazinās arī izmeklējumam nepieciešamais laiks. Ņemot vērā, ka izmeklējuma laikā bērnam jāguļ nekustīgi, personālam paveras lielākas iespējas vienoties ar mazajiem pacientiem par savstarpējo sadarbību. Samazinās arī elpas aiztures laiks, kā arī iespējams saīsināt narkozē pavadīto laika posmu pašiem mazākajiem pacientiem, vai pat nepielietot to vispār.
Atgādinām, ka, neraugoties uz tehnisko progresu, datortomogrāfijas izmeklējumi ir apstarojums, un izmeklējumi tiek veikti tikai pārdomātu medicīnisko indikāciju gadījumos pēc iepriekšēja pieraksta ar ģimenes ārsta vai cita speciālista nosūtījumu. Pieteikties izmeklējumiem iespējams, zvanot uz Bērnu slimnīcas zvanu centru pa tālruņiem 67064461, 67064462 no plkst. 8.00 līdz 20.00. Datortomogrāfs iegādāts ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansētā projekta „Stacionārās veselības infrastruktūras attīstība VSIA „Bērnu klīniskā universitātes slimnīca”” Projekta kopējās izmaksas ir septiņi miljoni latu, no kuriem 85% ir ERAF līdzfinansējums, 13,21% valsts budžeta līdzfinansējums un 1,79% BKUS līdzfinansējums.
Datortomogrāfija ir rentgenoloģiska izmeklēšanas metode, kuras laikā iegūst audu un orgānu šķērsgriezuma attēlus. Izmeklēšanas metodi lieto ar vai bez kontrastvielas ievadīšanas caur vēnu vai izdzerot. Datortomogrāfs sastāv no kustīga galda un nekustīga “gredzena”. Bērniem līdz 6 gadu vecumam izmeklējumu veic narkozē, lai nodrošinātu nekustīgumu procesa laikā. Ja bērns spēj nogulēt mierīgi, anestēzija nav nepieciešama. Bērnu apgulda uz kustīgā galda, kurš izmeklējuma laikā atkarībā no izmeklējamās zonas tiek virzīts cauri 80 cm platam “gredzenam”. Procedūra ilgst vidēji 5 minūtes un ir nesāpīga.
Veselības ministre atzinīgi novērtē Bērnu slimnīcas veikumu
Ievietots: 10.05.2012.
Ceturtdien, 10.maijā, realizējot vienu no Veselības ministrijas veselības aprūpes koncepcijas pamatnostādnēm – mazināt pacientu plūsmu stacionārā, klātesot veselības ministrei Ingrīdai Circenei un slimnīcas vadībai, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) 20.korpusā jeb astoņu stāvu ēkā pēc renovācijas tika atklātas jaunizveidotās Observācijas un diagnostikas nodaļas un dienas stacionāra telpas.
Jaunajās Observācijas un diagnostikas nodaļas telpās turpmāk būs vieta 27 pacientu gultām, un pacienti tiks novēroti līdz 24 stundām, neievietojot slimnīcā. Atsevišķos gadījumos tas nepieciešams, lai izvērtētu pacienta veselības stāvokli, un, ja tas ir atbilstošs, ļautu viņam doties mājās, izpildot ārstu rekomendācijas un iesaistot tālākā ārstniecības procesā ģimenes ārstus. Observācijas un diagnostikas nodaļa Bērnu slimnīcā izveidota 2011.gadā ar mērķi uzlabot medicīnas pakalpojumu kvalitāti un pieejamību. Šādas nodaļas darbojas arī pieaugušo slimnīcās, nodrošinot efektīvāku pacientu plūsmas organizēšanu un sniedzot iespēju pacientus iespējami vairāk ārstēt ambulatori.
Veselības ministre Ingrīda Circene: „Izveidojot Observācijas un diagnostikas nodaļu un ieviešot pacientu šķirošanu, Bērnu slimnīca ir parādījusi priekšzīmi, kā organizēt slimnīcas darbu. Observācijas nodaļas un jaunā dienas stacionāra izveide nodrošinās veselības aprūpei atvēlēto līdzekļu efektīvu izlietošanu un radīs lielāku komfortu mazajiem pacientiem un viņu vecākiem.”
BKUS valdes priekšsēdētāja Anda Čakša: „Analizējot Neatliekamās medicīniskās palīdzības nodaļas darbu, redzams, ka liela daļa pacientu slimnīcā vēršas bez ārsta nosūtījuma. Tāpat liela daļa pacientu, kuri atvesti ar „ātro palīdzību”, ir vidēji smagi pacienti, kuriem sākotnēji vajadzētu ārstēties ģimenes ārsta uzraudzībā, nevis nokļūt slimnīcā. Gan vienā, gan otrā gadījumā nevēršanās pie ģimenes ārsta tiek pamatota ar šo speciālistu prombūtni, nepieejamību, īsajiem pieņemšanas laikiem un garajām rindām ģimenes ārstu praksēs. Sniedzot palīdzību pacientiem ar slimībām, kuras būtu jāārstē mājās, pagarinās arī gaidīšanas laiks uz nepieciešamo ārstēšanu tiem pacientiem, kuriem adekvāta palīdzība var tikt sniegta tikai specializētā slimnīcā. Rezultātā slimnīcas nodaļas ir pārpildītas un vecāki ir neapmierināti. Pērn atklātā Observācijas nodaļa un pacientu šķirošanas ieviešana Neatliekamās medicīniskās palīdzības nodaļā kaut nedaudz palīdz mazināt šo problēmu un pacientiem, kuriem nav nepieciešams atrasties slimnīcā ilgāk par vienu diennakti, ļauj doties mājās, atbrīvojot vietu kādam, kuram uzturēšanās slimnīcā ir vitāli nepieciešama.”
Jau ziņots, ka rekonstrukcijas darbu ietvaros 1973.gadā celtā astoņu stāvu ēka tiks atjaunota gan no iekšpuses, gan no ārpuses, veicot telpu pārplānojumu, nomainot jumtu, siltinot sienas u.c. Rekonstrukcijas darbu norise tiek plānota līdz 2014. gadam, kad tiks pabeigta visu aprūpes nodaļu (nodaļas, kurās tiek ārstēti bērni) renovācija slimnīcas Torņakalna novietnē.
Vērienīgie būvniecības darbi tiek veikti Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansētā projekta „Stacionārās veselības infrastruktūras attīstība VSIA „Bērnu klīniskā universitātes slimnīca””. Projekta kopējās izmaksas ir septiņi miljoni latu, no kuriem 85% ir ERAF līdzfinansējums, 13,21% valsts budžeta līdzfinansējums un 1,79% BKUS līdzfinansējums.
Bērnu slimnīcā pēc rekonstrukcijas atklāts 9.korpuss
Ievietots: 01.08.2012.
Turpinot Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansētā projekta „Stacionārās veselības aprūpes infrastruktūras attīstība VSIA „Bērnu klīniskā universitātes slimnīca”” īstenošanu, trešdien, 1. augustā, klātesot veselības ministrei Ingrīdai Circenei un slimnīcas vadībai, pēc rekonstrukcijas Bērnu slimnīcas novietnē Torņakalnā tika atklātas 9.korpusa jaunās telpas.
Jaunajās 9.korpusa telpās turpmāk tiks izvietota bērnu slimību un infekcijas slimību nodaļa, kur gadā ārstējas vairāk nekā 1000 pacientu ar dažādām saslimšanām. Veicot renovācijas darbus, ēkas fasādei maksimāli saglabāts tās sākotnējais izskats, savukārt, lai paplašinātu telpas pacientu palātām, uzceltas piebūves. Turpmāk pacientiem būs pieejamas 20 palātas – gan vienvietīgas, gan divvietīgas, kopumā paredzot 31 gultas vietu, kuru skaits nepieciešamības gadījumā akūtās situācijās tiks papildināts. Tāpat būs pieejamas arī paaugstināta komforta maksas palātas. Ar Bērnu slimnīcas fonda atbalstu par sabiedrības ziedotajiem līdzekļiem jaunās telpas gan mazajiem pacientiem, gan viņu tuviniekiem padarītas vēl draudzīgākas un ērtākas, cenšoties maksimāli nodrošināt vecāku klātbūtni pie bērniem, kā arī tuvākā laikā tiks iekārtota koša un plaša rotaļu istaba.
Lai radītu dzīvespriecīgāku noskaņu, telpas krāsotas gaišās krāsās, savukārt gan personāla, gan pacientu ērtībām visa kustība notiks apļa veidā – šādā formā izvietotas gan pacientu palātas, gan procedūru istabas. Renovācijas darbu ietvaros sakārtota arī ēkai pieguļošā teritorija, labiekārtoti celiņi, kā arī padomāts par korpusa pieejamību – ienākšana nodaļā piemērota gan vecākiem ar bērnu ratiņiem, gan arī cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Kopumā renovācijas darbi veikti 1400m2 platībā, kas orientējoši sastāda 800 tūkstošus latu.
BKUS valdes priekšsēdētāja Anda Čakša: „Atjaunojot ēkas, galvenais, par ko domājam ir mazais pacients. Mājīgas un plašas palātas, kur mammas var būt līdzās, koša rotaļu istaba, kas palīdz veseļoties! Vienlaikus saglabājot slimnīcas mērķi uzlabot pacientu plūsmas organizāciju, uzlabot veselības aprūpes pakalpojuma pieejamību un nodrošināt kvalitatīvu un drošu ārstēšanu un vidi mūsu mazajiem pacientiem. Vēl viens sakopts vaibsts Bērnu slimnīcas sejā dara priecīgus visus šeit strādājošos. Paldies visiem, kas šo projektu auklējuši un ļāvuši tam pārvērsties reālā ēkā!”
BKUS Bērnu slimību klīnikas virsārste Vija Rimša: „Ar lielu nepacietību nodaļas darbinieki gaidīja iespēju strādāt jaunajās telpās, un ir liels gandarījums par vēl vienu sakārtotu ēku slimnīcas teritorijā. Nodaļā tiks izmeklēti un ārstēti dažāda vecuma bērni – gan zīdaiņi, tostarp arī tie, kuri bijuši jaundzimušo nodaļas pacienti, gan arī lielāki bērni ar dažāda veida saslimšanām. Jaunajās telpās būs daudz labākas pacientu izvietošanas iespējas, savukārt personāla darbu ievērojami atvieglos ārstniecisko telpu izvietojums pirmajā stāvā, jo nereti bērni jānogādā uz izmeklējumiem citos slimnīcas korpusos. Mūsu nodaļā strādā visu mazo pacientu mīlēta interešu izglītības pedagoģe, kura ar lielu entuziasmu iekārto jauno, gaišo spēļu istabu, kurā bērniem būs iespēja pavadīt laiku starp izmeklēšanas un ārstnieciskajām procedūrām. Ļoti ceru, ka mūsu kolektīvu šajā skaistajā mājā tuvākajā laikā papildinās arī jaunās māsiņas un zinoši jaunie ārsti.”
Šobrīd pilnā sparā turpinās arī 1973.gadā celtās astoņu stāvu ēkas renovācijas darbi – ēka tiek atjaunota gan no iekšpuses, gan no ārpuses, veicot telpu pārplānojumu, nomainot jumtu, siltinot sienas u.c. Vienlaikus darbi tiek turpināti arī 26. korpusā, izbūvējot inženierkomunikācijas, veicot jumta rekonstrukciju u.c. Īstenojot šos projektus, Bērnu slimnīca tuvinās izvirzītajam mērķim attīstīt kvalitatīvus, izmaksu ziņā efektīvus, bērniem un ģimenei draudzīgus veselības aprūpes pakalpojumus. Rekonstrukcijas darbus tiek plānots pabeigt līdz 2014. gadam, veicot visu aprūpes nodaļu (nodaļas, kurās tiek ārstēti bērni) renovāciju slimnīcas Torņakalna novietnē.
Būvniecības darbi tiek veikti Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansētā projekta „Stacionārās veselības infrastruktūras attīstība VSIA „Bērnu klīniskā universitātes slimnīca”” ietvaros. Projekta kopējās izmaksas ir septiņi miljoni latu, no kuriem 85% ir ERAF līdzfinansējums, 13,21% valsts budžeta līdzfinansējums un 1,79% BKUS līdzfinansējums.
Drīzumā tiks uzsākti infekcijas nodaļas rekonstrukcijas darbi
Ievietots: 14.12.2012
Turpinot realizēt VSIA „Bērnu klīniskā universitātes slimnīca” stacionārās veselības aprūpes infrastruktūras attīstība projektu, šobrīd tiek vērtēti iesniegtie konkursa piedāvājumi par 7.korpusa (infekcijas nodaļa) rekonstrukcijas darbu veikšanu, kas tiks uzsākti 2013.gada sākumā.
Celtniecības darbi infekcijas nodaļā tiks veikti 3735 m2 platībā, veicot gan ārējo, gan iekštelpu rekonstrukciju, novēršot bojājumus gan inženiertehniskajos tīklos, gan sienu un griestu apmetuma krāsojumā. Infekcijas nodaļā gadā ārstējas vairāk kā 3000 bērnu ar dažādām lipīgām slimībām.
Veicot šo telpu rekonstrukciju, spēsim palielināt telpu platību un komfortu, kā arī funkcionālāk un loģiskāk izkārtotu gultu profilus, un uzsākt sekundāram un terciāram veselības aprūpes līmenim piekritīgu pacientu plūsmu atdalīšanu, vienlaikus samazināt intrahospitālās infekcijas un pacientu drošību apdraudošos riskus.
Tai pat laikā bez iepriekš minētām aktivitātēm tiek vērtēti arī konkursam iesniegtie piedāvājumi par 10. un 23.korpusu rekonstrukcijas tehnisko projektu izstrādi, kas varētu tikt uzsākta arī nākamā gada sākumā.
Noslēgušies 26.korpusa renovācijas darbi
Ievietots: 20.02.2013.
Noslēgušies 26.korpusa renovācijas darbi, kas tika veikti divu Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansētā projekta ietvaros, piesaistot ERAF līdzfinansējumu 85% apmērā. Būvniecības kopējās izmaksas aptuveni sastāda LVL 2 000 000, no kurām lielākā daļa tika finansēta no ERAF līdzekļiem. Ēkai tika izbūvētas inženierkomunikācijas, veikta jumta rekonstrukcija, kā arī veikts telpu pārplānojums.
Uzlabojot Bērnu slimnīcas Torņakalna novietnes (Rīga, Vienības gatve 45) pieejamo pakalpojumu klāstu, Acu slimību klīnika šobrīd ir pārcēlusies uz izremontētām telpām un turpmāk atradīsies līdzās ausu, kakla un degunu speciālistiem. Acu ārsti jau ir iekārtojušies jaunajās telpās, līdz ar to arī nedaudz mainās pacientu plūsmas organizēšana. Piedāvājam iepazīties ar kārtību, kādā visērtāk Jums satikties ar savu acu ārstu:
- Acu ārsta apmeklējums tiek pieteikts pa tālruni 8866 vai adresējot elektronisko vēstuli pieraksti@bkus.lv, norādot pacienta vārdu, uzvārdu, speciālistu, vēlamo vizītes datumu, kā arī vecāku kontakttālruni,
- norādītajā dienā pacients dodas uz daudzfunkcionālā korpusa (stiklota ēka) reģistratūru. Pacients paņem rindu mašīnas numuru un gaida savu kārtu. Pirmreizējiem pacientiem tiks izrakstīta un izsniegta pacientu kartīte, kā arī reģistrēti tie, kuri jau ārstu apmeklē ne pirmo reizi,
- visi pacienti dodas pie acu ārsta uz jaunajām telpām. Ceļu norādīs slimnīcas personāls pie reģistrācijas,
- nodaļā pacienti novelk virsdrēbes, pie rindu mašīnas izvēlas numuriņu un gaida nozīmēto konsultāciju vai manipulāciju. Ja rodas kādas neskaidrības, turpat pieejama informācija un atsaucīgs personāls, kas atbildēs uz jautājumiem vai palīdzēs risināt radušos situāciju.
Noslēgusies 20.korpusa rekonstrukcija
Ievietots: 26.04.2013.
Pateicoties ERAF līdzfinansējumam, esam spējuši novietnē Torņakalnā renovēt teju visas aprūpes nodaļas, kas ir milzīgs ieguvums ne tikai pacientiem un vecākiem, bet arī darbiniekiem. Esam renovējuši vairāk kā 10 tūkstošus kvadrātmetrus, tādejādi paaugstinot komforta līmeni pacientiem, kā arī funkcionālāk un loģiskāk izkārtojuši gultu profilus. Lai padarītu uzturēšanos slimnīcā iespējami komfortablāku gan bērniem, gan mammām pieejamas dažādas ērtības: palātās ir skapji, atsevišķi sanitārie mezgli, lai radītu dzīvespriecīgāku noskaņu, telpas krāsotas gaišās krāsās. Visās nodaļās ir izveidotas rotaļu istabas bērniem.
20. korpusa atjaunošana notika pakāpeniski pa stāviem, veicot gan ārējo, gan iekšējo renovāciju. Darbu ietvaros ēkām tika mainīti logi, renovēti četri un no jauna izveidoti divi lifti, kas paredzēti kravas pārvadājumiem, personālam un pacientiem.
Veicot ēkas renovāciju, tika izveidota ventilācijas sistēma ar gaisa dzesēšanu, pneimopasts, apsardzes un videonovērošanas sistēma, kā arī ugunsgrēka atklāšanas un izziņošanas sistēma.
Vērienīgie būvniecības darbi tika veikti Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansētā projekta ietvaros „VSIA „Bērnu klīniskā universitātes slimnīca” Stacionārās veselības infrastruktūras attīstība ”. Projekta kopējās izmaksas aptuveni desmit miljoni latu, no kuriem 84,21% ir ERAF līdzfinansējums, 15,79 % BKUS līdzfinansējums.
Raiti top jauna infekcijas nodaļa
Ievietots: 12.08.2013.
Ar ERAF līdzfinansējumu, turpinot realizēt slimnīcas stacionārās veselības aprūpes infrastruktūras attīstība projektu, jūlija beigās 7.korpusā, kur vēl nesen atradās (infekcijas nodaļa), tika svinēti spāru svētki. Šobrīd darbs rit pie ēkas fasādes un jumta ieklāšanas. Izbūvētas ir ēkai piebūves, kas paplašinās nodaļas kopējo platību, tādējādi palielinot gultas vietas. Paralēli tiek izbūvētas ārējās un iekšējās inženierkomunikācijas sistēmas, proti, ventilācijas, elektrības, ūdens u.c. sistēmas.
Nodaļa tiks krāsota gaišos, siltos toņos, kā arī, lai nodrošinātu ērtu pārvietošanos ar māmiņām ar bērnu ratiņiem tiks veidota bez pakāpienu piekļuve nodaļai.
Celtniecības darbi nodaļā notiek 3735 m2 platībā, savukārt 8 000m2 platībā tiks sakārtota pieguļošā teritorija, sakārtojot gan gājēju ietves, gan piebraucamos ceļus.
Rekonstrukcijas darbus plānots pabeigt 2014. gada aprīlī.
Saules pielieta rotājas jaunā infekcijas nodaļa
Ievietots: 26.03.2014.
Ar ERAF līdzfinansējumu, turpinot realizēt slimnīcas stacionārās veselības aprūpes infrastruktūras attīstība projektu, vasaras beigās durvis vērsim jaunajai infekcijas nodaļai. Šī nodaļa un personāls remontu bija gaidījuši un pelnījuši jau daudzus gadus.
Nodaļa ir krāsota siltos saules toņos, visās 32 palātās ir atsevišķi sanitārie mezgli, kā arī iebūvēti skapji, lai vecākiem būtu ērti uzturēties slimnīcā kopā ar bērnu. Infekcijas nodaļā gadā ārstējas vairāk kā 3000 bērnu ar dažādām lipīgām slimībām. Veicot telpu rekonstrukciju, spējām palielināt telpu platību, tādējādi nodrošināt pacientu plūsmu atdalīšanu, kas samazinās intrahospitālās infekcijas un pacientu drošību apdraudošos riskus.
Celtniecības darbi nodaļā noritēja teju 4000 m2 platībā, savukārt 8 000m2 platībā tika sakārtota pieguļošā teritorija, sakārtojot gan gājēju ietves, gan piebraucamos ceļus. Lai nodrošinātu ērtu pārvietošanos māmiņām ar bērnu ratiņiem un cilvēkiem ar īpašām vajadzībām ir veidota bez pakāpienu piekļuve nodaļai, vienlaikus nodaļas fasādes daļā, piesaulītē, iekārtoti soliņi apmeklētājiem.
Jaunas iespējas bērnu veselības aprūpē
Ievietots: 20.11.2014.
Lai uzlabotu sniegto pakalpojumu kvalitāti un pieejamību, kā arī paplašinātu diagnostisko izmeklējumu klāstu, Bērnu slimnīca ar ERAF līdzfinansējumu ir iegādājusies vairākas ļoti modernas medicīniskās tehnoloģijas apmēram 200 000 EUR vērtībā (ERAF finansējums – 84,21%, slimnīcas finansējums – 15,79%).
Mūsdienu ārstniecības un aprūpes process vairs nav iedomājams bez medicīnas iekārtu klātbūtnes un atbalsta. Mūsdienu medicīnas pamats ir ārsta zināšanu, prasmju, medicīnas tehnoloģiju un zinātnisko atklājumu mijiedarbība.
Neonatoloģijas klīnikā katru gadu ārstējas ap 850 jaundzimušajiem, tādēļ, lai iespējami uzlabotu šo mazuļu ārstniecību un aprūpi iegādājāmies zīdaiņu inkubatorus un integrētu fototerapijas iekārtu, savukārt Funkcionālās diagnostikas nodaļas speciālisti turpmāk darbā varēs izmantot, jaunas funkcionālās diagnostikas izmeklēšanas iekārtas urodinamisko, elektromiogrāfisko, pH metrijas, anorektālās, barības vada manometrijas izmeklējumu veikšanai, kā arī trīs modernas elektroencefalogrāfijas iekārtas.
Pašiem mazākajiem Bērnu slimnīcas pacientiem – ar svaru no 500 gramiem līdz 1 700 gramiem nepieciešami specifiski augšanas un attīstības apstākļi, kas imitē agrīni pārtraukto vidi pie mammas. Šādus nosacījumus var sasniegt inkubatorā, jo jaunākas paaudzes inkubators, jo drošāks un stabilāks nepieciešamais mikroklimats – siltums, mitrums, klusums un krēsla. Savukārt jaundzimušajiem ar lielāku svaru, ķirurģiski koriģējamām patoloģijām, sekmīgu aprūpi spēsim nodrošināt uz intensīvās terapijas apsildāmajiem galdiem. Situācijās, ja nepieciešama dzeltes terapija bērns nav jāpārvieto, jo galds aprīkots arī ar fototerapijai nepieciešamām gaismas lampām, uzsvēra Daiga Kviļūna, Neonatoloģijas klīnikas vadītāja.
Funkcionālās diagnostikas speciālisti gadā veic vairāk nekā 14 000 izmeklējumus bērniem, tādējādi jauniegūtās iekārtas ir ieguvumus ne tikai ārstiem, bet arī pacientiem. Trīs jaunās un modernās elektroencefalogrāfijas iekārtas mums ļaus paaugstināt gan ambulatoro pakalpojuma pieejamību, gan veikt ilgstošu EEG pierakstu pacientiem intensīvās terapijas etapā. Savukārt, pateicoties video-EEG monitorēšanas iekārtai spēsim nodrošināt 24 stundu EEG pierakstu pacientiem ar neskaidrām epilepsijas lēkmēm, kā arī pirms neiroķirurģiskām operācijām. Bērniem šāds izmeklējumu līdz šim nebija pieejams Latvijā, un mēs to plānojam uzsākt 2015. gada sākumā, stāsta Funkcionālās diagnostikas nodaļas vadītāja Baiba Norīte-Lapsiņa.
Bērnu klīniskā universitātes slimnīca nodrošina plaša profila ārstniecību un aprūpi, ārstējot komplicētus un sarežģītus, saslimšanu gadījumus vienlaikus nodrošina mācību bāzi jauno ārstu un māsu paaudzei. Sekojot pasaules attīstības tendencēm medicīnas zinātnē un pētniecībā un pēc iespējas pielietojot jaunāko tehnoloģiju un metožu kopumu, mēs spējam nodrošināt pacientam drošu un kvalitatīvu ārstniecību un aprūpi.
Durvis vērusi ilgi gaidītā infekcijas slimību nodaļa
22.01.2015.
Klātesot veselības ministram Guntim Belēvičam, valsts sekretārei Solvitai Zvidriņai, Bērnu slimnīcas vadībai un personālam, durvis apmeklētajiem vēra 7. infekcijas slimību nodaļa, kas renovēta ar ERAF līdzfinansējumu.
Infekcijas slimību nodaļā ik gadu palīdzību saņem 3000 mazie pacienti ar plašu slimību loku. Vairāk, kā pusi no gadījumiem sastāda zarnu infekcijas slimības un tām seko dažādas lokalizācijas elpceļu infekcijas, kā arī tipiskās bērnu infekcijas, piemēram, skarlatīna, vējbakas, cūciņas un citas. Šajā nodaļā palīdzību saņem arī pacienti ar hepatoloģiskām (aknu) infekcijām.
Celtniecības darbi nodaļā noritēja 3735 m² platībā. Katra palāta aprīkota ar atsevišķu sanitāro mezglu, kas mazinās infekciju pacientu savstarpēju kontaktēšanos, un līdz ar to infekciju apmaiņu. Palātas paredzētas tikai divu pacientu aprūpei un ārstēšanai. Nodaļa krāsota saulainās krāsās, rotāta ar krāšņiem sienu gleznojumiem, kas priecē gan bērnus, gan vecākus. Infekcijas slimību nodaļas kanalizācijas ūdeņiem tiek veikta atsevišķa attīrīšana ar augstu filtrāciju pakāpi, kas nodrošina slimību ierosinātāju nenokļūšanu pilsētas kanalizācijas ūdeņos. Kopējās 7.nodaļas būvniecības izmaksas sastādīja teju 3 miljoni eiro.
Informējam, ka vērienīgie būvniecības darbi tiek veikti Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansētā projekta "VSIA "Bērnu klīniskā universitātes slimnīca" stacionārās veselības aprūpes infrastruktūras attīstība" ietvaros, no kura 84,21% ir ERAF līdzfinansējums, 15,79% - Bērnu slimnīcas līdzfinansējums. Šī projekta ietvaros ir paredzēta vēl trīs slimnīcas korpusu rekonstrukcija, proti, šobrīd ir uzsākta 10.korpusa rekonstrukcija, kurā atradīsies ģenētiskā laboratorija, vienlaikus ir noslēgts līgums par 23.korpusa rekonstrukciju, kurā izvietosies rehabilitācijas klīnika, kā arī tuvākajā laikā plānots noslēgt līgumu par 24.korpusa 1.kārtas rekonstrukcijas darbiem, kurā mājvietu atradīs Hematoonkoloģijas nodaļas pacienti.
Sakot "pacients visu procesu centrā", mēs runājam gan par kvalitatīvu, gan par drošu ārstniecību un aprūpi, kā arī bērniem draudzīgu vidi. Katra atjaunotā un sakārtotā nodaļa tuvina Bērnu slimnīcu šim mērķim. Pateicoties ERAF līdzfinansējumam, ir iespēja sakārtot ārstniecības procesiem paredzēto infrastruktūru. Šī gada laikā turpinot, renovācijas darbus 85% no Torņkalna novietnē esošajām ēkām būs sakārtotas. Būtiski, ka atjaunotajās telpās varam ieiet ar sakārtotiem procesiem un kvalitatīvi mainīt pieeju katram pacientam. Vienlīdz būtiski ir darba vides apstākļi, kas palīdzēs noturēt darbiniekus un piesaistīt jaunus kolēģus, uzsvēra Bērnu slimnīcas valdes priekšsēdētāja Anda Čakša.
Sveicot nodaļas personālu ar jauno infekcijas slimību nodaļu, veselības ministrs Guntis Belēvičs atzina: "Gads ir iesācies ar labām ziņām gan mazajiem pacientiem un viņu vecākiem, gan bērnu slimnīcas personālam. Ar šo gadu tiek uzsākta valsts apmaksāta vakcinācija zīdaiņiem pret rota vīrusu infekciju, ar martu plānotas izmaiņas ambulatorai ārstēšanai paredzēto medikamentu kompensācijas kārtībā, nodrošinot zāļu apmaksu pilnā apjomā pie noteiktām saslimšanām visā bērnības periodā. Tas ļauj cerēt, ka viena daļa no pacientiem varētu šīs nodaļas durvis nemaz neatvērt, jo nebūs tādas nepieciešamības. Bet tiem, kuri šeit ārstēsies, būs iespējams to darīt sakārtotā vidē, tādējādi netieši veicinot atveseļošanās procesu."
Jaunās nodaļas telpas ir ne vien skaistas un gaišas, bet arī īpaši plānotas atbilstoši infekciju kontroles prasībām, kas paver plašākas iespējas pacientus savietot atbilstoši diagnozēm. Nodaļā ir palāta pacientiem ar īpašām vajadzībām, kā arī īpašs jaunums ir četras negatīvā spiediena palātas, kas paredzētas paaugstinātas bīstamības infekciju izolācijai. Vienlaikus vēlos atgādināt, ka no virknes infekcijas slimībām iespējams izvairīties, ja bieži un pareizi mazgāsim rokas. Roku mazgāšana ar ziepēm ir lēts, bet efektīvs veids, kā pasargāt sevi no inficēšanās ar gremošanas trakta infekcijām, stāsta Bērnu slimību klīnikas virsārsts, bērnu infektologs Gunta Laizāne.
Jaunajā nodaļā visas palātas rotā krāšņi un dzīvespriecīgi gleznojumi, kas tapuši pateicoties labdarības projekta "Brīnumzeme" māksliniekiem. Kopumā sienu gleznojumus veidoja vairāk nekā 50 mākslinieki, radot košus dzīvnieku un pasaku tēlus. Doma par šāda projekta veidošanu radās Ksenijai Titovai, kura, vērojot gleznojumus savu bērnu istabā, un redzot cik daudz prieka un pozitīvu emociju tie dod, izlēma ar šīm sajūtām dalīties.
Atjaunota ķirurģisko instrumentu bāze
Ievietots: 28.05.2015.
Ar ERAF līdzfinansējumu Bērnu slimnīcai ir izdevies pilnībā atjaunot ķirurģisko instrumentu bāzi, iegādājoties 84 ķirurģiskos komplektus dažādu operāciju veikšanai par teju 143 000 EUR. Šie komplekti paredzēti gan akūtu neiroķirurģijas, gan auss un balsenes mikroķirurģijas, gan uroloģisku, gan ortopēdisku u.c. operāciju veikšanai.
Bērnu slimnīcā gadā tiek veiktas teju 10 000 operācijas bērniem, kuru vecums ir no dažām stundām pēc dzimšanas līdz pat 18 gadiem. Vienas operācijas laikā tiek pielietoti no dažiem līdz pat simts un vairāk atsevišķi instrumenti.
Bērnu ķirurģijas klīnikas darba pamatvirzieni ietver jaundzimušo ķirurģiju, krūšu kurvja un vēdera dobuma orgānu ķirurģiju, traumatoloģiju un ortopēdiju, uropoētiskās sistēmas orgānu ķirurģiju, ausu-kakla-deguna slimību ārstēšanu un vispārējo bērnu ķirurģiju. Jaunās tehnoloģijas un instrumentārijs ir bērnu vecuma pacientiem draudzīgas un palīdz ātrāk atgūt veselību, tā samazinot pēcoperācijas perioda ilgumu un bērna uzturēšanās laiku slimnīcā. Sarežģīto diagnostikas un ārstēšanas pasākumu kompleksu nodrošina augsti kvalificētu ķirurgi, māsas, anestezioloģijas un intensīvās terapijas dienestu klātbūtne.
Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā (BKUS) ar ERAF fondu un ziedotāju atbalstu notiek vērienīgi vairāku ēku atjaunošanas darbi
Ievietots: 25.08.2015.
10.korpusā pēc remonta atradīsies prenatālās diagnostikas nodaļa un ģenētikas laboratorija telpas. ERAF projektā paredzētais attiecināmais finansējums šim projektam ir 2 001 592,89 eiro.
23.korpusa renovācijas gaitā tiks atjaunota slimnīcas "galvenā slimnīcas maģistrāle"- gaitenis, kas savieno lielu daļu slimnīcu nodaļu, šī projekta paredzētais finansējums ir 871 200 eiro.
Savukārt hematoonkoloģijas nodaļas pirmās kārtas projektā paredzētās būvniecības izmaksas ir 1 586 275,17 eiro . Turpmāk tā atradīsies 24.korpusā, kas būs īpaši pielāgots, lai bērniem, kas ilgstoši atrodas slimnīcas telpās būtu atbilstošs mikroklimats un omulīga vide.
Renovētās ēkas būs ne vien vizuāli pievilcīgas no ārpuses un iekštelpās, bet arī energoefektīvas, ļaujot slimnīcai ietaupīt līdzekļus par siltumu un elektrību.
2014. gada auditēto peļņu Bērnu slimnīca novirzīs Hematoonkoloģijas nodaļas aprīkojumam
Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas pagājušā gada peļņa tiks novirzīta Hematoonkoloģijas nodaļas darbības nodrošināšanai nepieciešamajā 24. korpusa rekonstrukcijā. Par to šodien lēma Ministru kabinets.
24. korpusa rekonstrukcija tika uzsākta šī gada pavasarī un to plānots realizēt trīs kārtās. Pateicoties sabiedrības atbalstam, Bērnu slimnīcas fonda organizētajā akcijā saziedojot vairāk nekā EUR 764 000, kā arī Eiropas reģionālā atbalsta fonda (ERAF) piešķirtajiem un BKUS novirzītajiem līdzekļiem, finansējums pirmo divu kārtu realizēšanai ir pietiekams un remontdarbi šobrīd ir finiša taisnē. Lai pacienti varētu pilnvērtīgi izmantot jaunās telpas, BKUS lūdza valdību atbalstīt ieceri 2014. gada auditēto peļņu EUR 141 359,00 novirzīt hematoonkoloģijas nodaļas medicīnas iekārtu iegādei.
Atbilstoši tirgus cenu izpētei, saimniecisko iekārtu iegādei nepieciešamā summa sastāda EUR 73 846,30 un medicīnas iekārtu iegādei nepieciešamā summa sastāda EUR 358 922,30.
Jau vēstīts, ka vērienīgie remontdarbi bija nepieciešami, jo telpas, kurās iepriekš ārstējās pacienti ar onkoloģiskām saslimšanām, bija nepiemērotas bērniem, kuru imunitāte ir ievērojami novājināta, tāpēc hematoonkoloģijas pacientu ārstēšana notiek pagaidu telpās, līdz vērienīgie remontdarbi būs noslēgušies.
"Jaunās Hematoonkoloģijas nodaļas rekonstrukcija ir lielākais projekts, ko realizējam, sadarbojoties Bērnu slimnīcas fondam, sabiedrībai un Veselības ministrijai. Mums tas nozīmē atjaunotu ēku un vienlaikus arī iespēja veidot pacientiem drošu vidi un uz pierādījumiem balstītu ārstēšanu, pielāgojot vidi pacienta vajadzībām, nodrošinot atbilstošu tehnoloģisko atbalstu. No idejas līdz šim brīdim ir pagājuši četri gadi. Tādēļ šīs dienas lēmums ir svarīgs gan projekta realizētājiem, gan pacientiem," norāda BKUS valdes priekšsēdētāja Anda Čakša.
Plānots, ka 24. korpusa rekonstrukcijas pirmās divas kārtas tiks pabeigtas šī gada laikā.
Trešās kārtas ietvaros plānots rekonstruēt 3.stāvu, veikt jumta un fasādes rekonstrukcijas darbus kā arī veikt labiekārtošanas darbus. Šī posma realizācijai, atbilstoši kontroltāmei, nepieciešami EUR 1 570 000,00.
24.korpusa finansējums.
Kārta/ Kopējais finansējums/ ERAF finansējums/ Slimnīcas finansējums/ Citi finanšu avoti*
1.kārta/ 1 361 673,50 /1 095 474,0/ 205 409,50/ 60 790,00
2.kārta/ 1 260 930,16 /........ /556 930,16/ 704 000,00
3.kārta/ 1 570 000,00/........ /........ /........ /
* Bērnu slimnīcas fonda ziedojumu akcijā savāktie līdzekļi
Pabeigts Eiropas Reģionālās attīstības fonda projekts "VSIA „Bērnu klīniskā universitātes slimnīca” stacionārās veselības aprūpes infrastruktūras attīstība"
Ievietots: 23.11.2015.
"2015.gada 24.novembrī tiek pabeigts Eiropas Reģionālās attīstības fonda projekts "VSIA „Bērnu klīniskā universitātes slimnīca” stacionārās veselības aprūpes infrastruktūras attīstība". Projekta ietvaros veikta vairāku slimnīcas korpusu renovācija un rekonstrukcija. Ieguldījumi infrastruktūrā veikti slimnīcas 20., 7., 10, 23., 24. un 26.korpusā, t.i., korpusos, kuros atrodas tādas nodaļas, kā Dienas stacionārs, Kardioloģijas, kardioķirurģijas, bērnu ķirurģijas nodaļa, Pulmonoloģijas, alergoloģijas, dermatoloģijas nodaļa, Infektoloģijas nodaļa, Rehabilitācijas dienests, Otorinolaringoloģijas, oftalmoloģijas nodaļa, Hematoonkoloģijas nodaļa, kā arī laboratorijas un slimnīcas slēgta tipa aptiekas telpas. Tāpat arī projekta ietvaros iegādātas vairākas slimnīcas pamatdarbības nodrošināšanai nepieciešamas medicīnas iekārtas, kā arī ķirurģiskie instrumenti. Kopējā projekta summa ir gandrīz 14 miljoni euro, no kuriem 84,21% ir Eiropas Reģionālās attīstības līdzfinansējums un 15,79% ir slimnīcas privātais līdzfinansējums."
Noslēgušies Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) Ģenētikas mājas (MĢPDK) renovācijas darbi
Ievietots: 8.05.2016.
Klīnika gadā vidēji veic 2800 grūtnieču konsultācijas un 2300 augļa ultrasonogrāfijas augstas vai vidēji augstas riska grupas izvērtēšanai uz augļa hromosomālām patoloģijām un strukturālām patoloģijām. Šis vienīgais klīniskais dienests Latvijā, kas nodrošina ģenētisko konsultēšanu visa vecuma pacientiem un viņu ģimenēm, kurām ir aizdomas par iedzimtu vai pārmantotu ģenētisku saslimšanu.Oficiālā mājas atklāšana notiks 8. jūnijā. Pagājušā gadsimta sākumā celtajā ēkā veikti vērienīgi renovācijas darbi 1917 kvadrātmetru platībā. Trīsstāvu ēkā mājvietu radusi Prenatālās diagnostikas un medicīniskās ģenētikas klīnika un Ģenētiskā laboratorija, kas iepriekš atradās Gaiļezera novietnē. Ir īpaši svarīgi, lai šo abu struktūrvienību sadarbība būtu iespējami ciešāka, efektivizējot diagnostikas procesu, jo gadu no gada saslimšanas atradņu skaits palielinās, portālam "Cālis" uzsvēra slimnīcas pārstāve Dace Preisa.
Pērn klīnikā tika konstatēti vairāk nekā 150 gadījumi, kad jālemj par vēl nedzimušā bērna prognozi dzīvildzei un dzīves kvalitātei, savukārt 2015. gadā no kopumā reģistrētiem 53 gadījumiem ar Dauna sindromu, BKUS MĢPDK atklāja 43 gadījumus pirms bērna piedzimšanas.
Ar Ģenētikas mājas atklāšanu noslēgusies Bērnu slimnīcā 2007. gadā sāktā Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) projekta "VSIA "Bērnu klīniskā universitātes slimnīca" stacionārās veselības aprūpes infrastruktūras attīstība" realizācija. Šī projekta gaitā veikta ārējo un iekštelpu rekonstrukcija piecos korpusos, kā arī iegādāta virkne tehnoloģiskā nodrošinājuma iekārtu.
Būvdarbu kopējā summa ir vairāk nekā divi miljoni eiro, no kuriem 84,21 procents ir ERAF līdzfinansējums un 15,79 procenti – Bērnu slimnīcas finansējums.
Pēc rekonstrukcijas darbiem atvērta Rehabilitācijas klīnika Bērnu slimnīcā
Ievietots: 17.03.2016.
Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Rehabilitācijas klīnika Vienības gatvē pēc vairākus mēnešus ilgiem rekonstrukcijas darbiem darbu sākusi jaunās, labiekārtotās telpās. Projekts realizēts ar Eiropas reģionālā attīstības fonda (ERAF) atbalstu.
Pateicoties telpu renovācijai ir palielinājusies Rehabilitācijas klīnikas kapacitāte, ir iespējams vienlaicīgi sniegt rehabilitācijas pakalpojumus vairāk pacientiem. Jaunās fizioterapijas nodarbību telpas ir īpaši nozīmīgs ieguvums, jo tieši fizioterapija ir vispieprasītākais no BKUS piedāvātajiem rehabilitācijas pakalpojumiem.
Viena no galvenajām priekšrocībām pēc telpu renovācijas ir iespēja saņem visus pakalpojumus vienuviet, tādējādi jaunās telpas atvieglo ārstēšanu gadījumos, kad pacientiem nepieciešami vairāku rehabilitācijas speciālistu pakalpojumi. Papildus tam telpas tagad ir ērti pieejamas arī pacientiem ar pārvietošanās traucējumiem un klientu ērtībām pieejama plaša uzgaidāmā telpa.
"Pēdējā gada laikā esam intensīvi strādājuši pie rehabilitācijas pakalpojuma uzlabošanas Bērnu slimnīcā. Pagājušā gada vasarā tika izremontētas arī telpas Gaiļezera novietnē, kur nu mazie pacienti var saņemt nepieciešamos rehabilitācijas pakalpojumus jaunās atjaunotās telpās. Tāpat ceļā no ASV ir vairākas jaunas iekārtas, kas tiks izmantotas, lai bērni ar kustību traucējumiem veselību atgūtu daudz ātrāk. Šogad uzsākts darbs arī pie jaunu stacionāra ārstniecības programmu izveides, lai paplašinātu pakalpojumu klāstu," stāsta Rehabilitācijas klīnikas vadītāja Anita Vētra.
Rehabilitācijas klīnika Torņakalna novietnē sniedz rehabilitācijas pakalpojumus gan pacientiem, kuri ārstējas stacionārā vai dienas stacionārā, gan arī tiem, kuri izvēlas pakalpojumu saņemt ambulatori. Rehabilitācijas programmas domātas bērniem un pusaudžiem ar dažādiem funkcionēšanas ierobežojumiem, kas radušies iedzimtu vai iegūtu veselības stāvokļu rezultātā. Klīnika piedāvā fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārstu konsultācijas, rehabilitācijas funkcionālo speciālistu (fizioterapeitu, ergoterapeitu, audiologopēda, uztura speciālistu) konsultācijas un nodarbības, kā arī fizikālās procedūras un masāžu.
"Katra atjaunotā un sakārtotā slimnīcas ēka tuvina Bērnu slimnīcu mērķim sasniegt visā slimnīcā drošu un kvalitatīvu ārstniecību un aprūpi, kā arī bērniem draudzīgu vidi. Pateicoties ERAF līdzfinansējumam, ir iespēja sakārtot ārstniecības procesiem paredzēto infrastruktūru. Tādejādi šobrīd mēs šobrīd gandrīz pilnībā esam pabeiguši Vienības gatves infrastruktūras rekonstrukciju, šogad ekspluatācijā nododot vēl divus lielus objektus," norāda Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētāja Anda Čakša.
Šie būvniecības darbi tiek veikti Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansētā projekta "VSIA "Bērnu klīniskā universitātes slimnīca" stacionārās veselības aprūpes infrastruktūras attīstība" ietvaros, no kura 84,21% ir ERAF līdzfinansējums, 15,79% - BKUS līdzfinansējums. ERAF projekta ietvaros veikta tehniskā projekta izstrāde, tehniskā projekta neatkarīgā ekspertīze, veikti iekšējās un ārējās rekonstrukcijas darbi, kā arī darbu autoruzraudzība. Kopējās 23.korpusa būvniecības izmaksas - EUR 789 292,97.